Виплата здійснюється після набрання чинності першого контракту, призначення на посаду і вступу до виконання обов’язків за посадою на підставі наказу командира. Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму працездатних осіб, який затверджується кожного року в держбюджеті, станом на 1 січня. У 2024 році він становить 3028 грн.
Про це йдеться в матеріалі "ТСН".
Тож нині, уклавши контракт, можна отримати:
- особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 24 224 грн;
- особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 27 252 грн;
- особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року – 30 280 грн.
Хто зможе отримати виплати
Виплата надається військовослужбовцям:
- яких призначають на посади рядового складу строком на 3 роки;
- яких призначають на посади сержантського та старшинського складу на 3 роки й більше;
- яких призначають на посади офіцерського складу – 1 рік і більше;
- які підписали контракт строком на 5 років і більше, з-поміж військовослужбовців, призначених на посади осіб сержантського і старшинського складу, осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (підготовка яких здійснюється за державним замовленням), за умови вступу до виконання обов’язків за цими посадами.
Щоб отримати допомогу, потрібно написати рапорт на ім’я командира.
Раніше ми писали, що адвокат пояснив нововведення щодо виплат родинам загиблих військових. Також ми повідомляли, на які виплати мають право дружина та діти зниклого безвісти військовослужбовця.