UA RU

Скільки коштують дослідження космосу – бюджет НАСА 2023

Космічні місії попри свою безумовну важливість для людства, потребують гігантських бюджетних витрат

Фото: Pinterest. Колаж: Pro Гроші

Бюджет НАСА зростає щорічно протягом останнього десятиліття

Фото: Pinterest. Колаж: Pro Гроші

NASA є однією з провідних організацій у світі, яка допомагає зрозуміти Всесвіт та розвиває технології для покращення нашого розуміння космосу та земної планети. Всі ми маємо змогу бачити цікаві проєкти, що фінансуються космічним агентством, але мало хто здогадується, яких фінансових витрат коштують провідні космічні місії.

Сайт Pro Гроші пропонує дізнатися скільки коштуватимуть дослідження космосу у 2023 за даними The Planetary Society.

Як НАСА планує використати бюджетні кошти виділені у 2023

У 2023 фінансовому році бюджет НАСА було встановлено на рівні 25,4 млрд дол, що на 1,3 млрд більше, ніж агентство отримало у 2022 році.

Президентський бюджетний запит на 2023 фінансовий рік для НАСА становив майже 26 млрд дол, що на 8% більше отриманої суми. Хоча Сенат підтримав бюджет, що відповідає цьому запиту, законодавство Палати представників пропонувало значно меншу суму. В результаті ухваленого компромісу, НАСА недоотримало 554 млн дол, від суми, що пропонував Сенат та Президент.

Конгрес підтримав запропоноване зростання бюджету для наукових досліджень, які є основним інтересом Планетарного товариства, таким чином:

Конгрес не скасував жодної місії, запропонованої адміністрацією: повітряна обсерваторія SOFIA, внесок НАСА у місію Mars Ice-Mapper і проект науки про Землю GeoCarb були успішно завершені.

Незважаючи на те, що НАСА отримала менше фінансування, ніж запитувалося, загальний бюджет все ж зріс порівняно з попереднім роком. Починаючи з 2014 року НАСА продовжує десятирічну тенденцію зростання у 2023–му.

Як було розподілено кошти

Які проєкти у 2023 все ж довелося скоротити

На 143 млн дол скорочено фінансування місії планетарного захисту NEO Surveyor, що полює на астероїди, відклавши запуск до 2028 року. Це було зроблено для "підтримки інших пріоритетів у планетарній науці", причому особливу провину за це покладено на зростання витрат на Mars Sample Return і Europa Clipper. Наземні спостереження за ОСЗ не постраждали.

NASA заявило, що "річний операційний бюджет SOFIA – одна з найдорожчих операційних місій у Відділі астрофізики" і що "Десятирічний огляд Astro2020 показав, що наукова продуктивність місії не відповідає рівню інших великих наукових місій".

Космічне агентство також повідомило про припинення фінансової підтримки проекту Mars Ice-Mapper, який все ще перебуває на стадії підготовки.

Раніше ми повідомляли, що відбувається з фінансуванням українського держбюджету. Також ми писали про внесок сайту Onlyfans у бюджет України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі