Українці користуються послугами ломбардів з різних причин. Наприклад, золоті прикраси втратили презентабельний вигляд або пошкодилися. Також необхідність здати цінний метал з’являється через потребу швидко отримати готівку. Не важливо, що привело вас до ломбарду, головне – скільки грошей вдасться дістати.
Сайт Pro Гроші розповідає, яку мінімальну та максимальну ціну пропонують ломбарди в Україні за 1 грам золота.
Яке золото приймають ломбарди
Вартість прикраси, яку ви принесете в ломбард, залежить від проби, тобто відсоткового вмісту чистого золота в сплаві. Ось деякі найбільш поширені проби, які можна здати:
- 999 – чисте золото найвищої проби, яке майже не має домішок;
- 916 – відоме як 22-каратне золото, містить 91,6% чистого золота;
- 750 – у сплаві є 75% чистого золота;
- 585 – найбільш поширене 14-каратне золото, має 41,5% домішок, решта – висококласний цінний метал;
- 375 і 330 – найдешевше золото з великим вмістом домішок.
Пробу можна визначити за допомогою спеціального приладу – рентгенівського флуоресцентного спектрометра (XRF). Також її фіксують на самому виробі, що дозволяє фахівцям у ломбарді одразу визначити цінові характеристики прикраси.
Скільки платять українські ломбарди за золото
Ринкова вартість за грам дорогоцінного металу в усіх ломбардах України практично однакова, оскільки повинна відповідати лондонському фіксингу (щоденному встановленню ціни на конкретний товар в певний проміжок часу).
Мінімальну суму українці отримають за найдешевшу пробу і навпаки. Тож ціни за різні проби в Україні наступні (за 1 грам):
- 375 – 875 грн;
- 500 – 1 050 грн;
- 583 – 1 275 грн;
- 585 – 1 275 грн;
- 750 – 1 570 грн;
- 916 – 1 960 грн;
- 999 – 2 170 грн.
Варто розуміти, що готові вироби не коштуватимуть стільки ж, скільки в ювелірних магазинах, навіть якщо зовнішній стан буде як новий. Адже враховуються витрати на виготовлення і додається торгова націнка. Тому різниця в розцінках становитиме мінімум 30-40%.
Здати можна все: сережки, браслети, каблучки, монети, годинники та навіть брухт (вироби з серйозними деформаціями, відсутніми ланками, неробочими замками, без пари тощо). Щоб визначити ціну, враховують вагу (без пошкоджених деталей і не золотих частин) та пробу.
Раніше сайт Pro Гроші писав, скільки коштує здати металобрухт в Україні та розповідав про ціни за тонну та кілограм. Також ми повідомляли, де здати металобрухт в Україні та отримати більше грошей.