Супутникова компанія Dish Network стала першою у світовій історії фірмою, яку оштрафували за залишене у космосі сміття. Його виявили на орбіті.
Як повідомляється, тепер компанія має заплатити 150 тисяч доларів штрафу за застарілий супутник, який провайдер залишив у небезпечній близькості від аналогічного, але справного обладнання.
Мова про супутник EchoStar-7, який був виведений на орбіту ще у 2002 році. Планувалося, що він замінить "зайвий" супутник у 2022 році, через те, що в останньому супутнику вже не працювало обладнання.
Після цього EchoStar-7 мали підняти на 300 км вище від попередньої локації, але у супутника закінчилося паливо, тому його зрушили лише на 120 км.
У Федеральній комісії зі зв'язку (FCC) вирішили, що нове розташування супутника загрожує іншим супутникам, тому Dish Network оштрафували. Цікаво, що компанія вирішила не оскаржувати це рішення й напрацювала з Комісією план щодо прибирання свого обладнання.
"Якщо не втручатися, накопичення орбітального сміття за кінцевим підсумком збільшить ризик зіткнень і засмічення орбіт, які потрібні для здійснення пілотованих космічних пристроїв та супутників", – розповіли про цю подію у Федеральному управлінні цивільної авіації США.
В Україні з'явиться податок на сміття
У нашій країні впровадять новий податок на захоронення та розміщення відходів, який вже давно існує у 23 країнах Євросоюзу.Як пояснили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, таким чином у бізнесу з'явиться стимул сортувати сміття, повторно перероблювати відходи та, як наслідок, звести до мінімуму пряме поховання відходів на полігонах.
Очікується, що в Україні екологічний податок поділять на 2 великі класи – небезпечні та безпечні. Але всі групи відходів матимуть базові ставки з коригуючими коефіцієнтами – підвищувальними або понижувальними.
У відомстві зазначили, що нові ставки не вводитимуть одразу. На зростання до цільового рівня передбачено 7 років після скасування воєнного стану.
У виробників упаковок з'являться нові зобов'язання
Зараз тонни відходів паперу, картону, пластику, скла, деревини, металу тощо зберігаються на полігонах і звалищах. Однак депутати хочуть, аби в Україні запрацювала система, яка вже понад тридцять років успішно працює у Європі.
Мова про те, що виробники упаковки до продукції будуть контролювати збирання, сортування і повторне використання відходів.
Так зменшиться негативний вплив матеріалів на довкілля і здоров’я людей, адже папір, картон, пластик не потраплятимуть на полігони, адже завдяки рециклінгу їм надаватимуть "друге життя", перетворюючи у сировину для подальшого виробництва нових речей.
Раніше ми розповідали, які штрафи загрожують власникам генераторів в Україні. Також ми пояснювали, як отримати на вивезення побутових відходів.