Почалася весна, тож навколо з-під землі виростають першоцвіти. Комусь можуть настільки сподобатися ці рослини, що вони, не замислюючись над законністю, зірвуть жменю пролісків. В Німеччині за такий вчинок штрафують на суму до 50 тисяч євро.
Про це повідомляє Telegram-канал "Німеччина/Україна/Біженці".
У Федеральному законі про охорону природи чітко зазначено, що підсніжники, наприклад, особливо охороняються: їх заборонено зривати, викопувати, зрізати тощо. Залежно від федеральної землі розмір штрафної санкції може досягати 50 тисяч євро. Тобто звичайна прогулянка лісом і повернення додому з букетом весняних квітів може обернутися до українців значними фінансовими втратами.
Варто зазначити, що під охороною закону перебувають різні рослини, як от конвалія, анемони, крокуси, дикі орхідеї, тюльпани, нарциси, папороті, гвоздики. Вони ростуть в дикій природі та є невід’ємним ланцюжком синтезу. До прикладу, заборонено ламати гілки квітучої верби, бо вони своїм пухнастим суцвіттями з жовтими квітами приваблюють бджіл та інших комах, забезпечуючи їх джерелом харчування.
Втім у законі прописано виключення, яке звільняє від відповідальності. Існує правило "Handstraußregelung", що дозволяє зривати невелику кількість квітів, які вдається охопити лише великим і вказівним пальцями. Себто не заборонено присвоювати собі дикі рослини для особистого користування, якщо це разовий випадок і чисельність квітів незначна.
Україна також встановила штрафи
Не тільки в Німеччині дбають про охорону природи. Українці також можуть натрапити на штраф за масове розповсюдження та купівлю першоцвітів. Як уточнили представники Державної екологічної інспекції Столичного округу, чимало рослин занесені до Червоної книги, тож продаж для особистого заробітку може спричинити їх зникнення.
До переліку флори, за яку доведеться платити штраф у випадку продажу чи купівлі, входять всі види сон-трави, пролісок звичайний, крокус, тюльпан дібровний, пролісок сибірський, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий тощо. Розмір санкцій наступний:
- від 510 до 1 700 грн – за незаконне розповсюдження вказаних рослин;
- від 1 700 до 3 655 грн – за продаж рослин, зібраних на заповідних територіях або занесених до Червоної книги;
- від 340 до 510 грн – за порушення умов вирощування у спеціально створених штучних умовах;
- від 510 до 850 грн – за вищезазначені дії для посадових осіб.
Громадян закликають не ігнорувати незаконні дії та повідомляти в поліції, якщо стануть свідками нищення природної популяції первоцвітів, зривання їх на букети або продаж.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що для українців готують нові штрафи під час війни, і розповідав, на яку суму можна збідніти. Також ми повідомляли, за що українці можуть отримати штраф у Німеччині.