UA RU

Полонені українці можуть отримати грошову допомогу: скільки виплатять

Українці, які опинилися у полоні, можуть розраховувати на грошову допомогу від держави

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Яку допомогу отримають полонені українці

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Особи, які були чи досі перебувають у полоні, можуть отримувати грошову допомогу від держави.

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Яка допомога передбачена

Під час перебування українців у полоні, держава може надавати грошову допомогу у розмірі 100 000 гривень щорічно. Оформити її можуть члени сімей осіб, які знаходяться в місцях несвободи. Після звільнення з полону українці можуть розраховувати на одноразову виплату у розмірі 100 000 гривень.

Факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України встановлює відповідна Комісія при Мінреінтеграції. З прикладом заяви та переліком необхідних документів для оформлення допомоги можна ознайомитися за цим посиланням.

Які виплати можуть отримати військові при пораненні

Розмір допомоги залежить від важкості поранення й від того, чи зумовило воно настання інвалідності. Залежно від групи інвалідності, військові у 2023 році отримуватимуть такі виплати:

У випадку, якщо військовий отримав поранення, яке не зумовило інвалідність, але призвело до часткової втрати працездатності, то залежно від її ступеня розмір виплат може коливатися від 134 тисяч до 187 тисяч гривень (від 50 до 70 прожиткових мінімумів).

Виплати під час звільнення зі служби

Військовослужбовці мають право на отримання певних виплат навіть під час звільнення зі служби, а саме:

Військовослужбовці отримують компенсацію, яка за розміром відповідає займаній посаді з дня одержання повідомлення про звільнення до дня виключення наказом зі списків особового складу включно.

Підставами для звільнення зі служби можуть бути:

Раніше ми розповідали, хто може отримати страхові виплати у 2023 році. Також ми писали, що деякі військові зможуть отримувати додаткові виплати у 2023 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі