Кабінет міністрів вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті. Тобто, олігархами. Відомо, що реєстр не створять під час війни.
Про це йдеться у розпорядженні № 827-р.
Згідно з документом, функціонування та забезпечення можливості наповнення реєстру олігархів планується через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану.
Раніше цей реєстр планували створити через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про олігархів.
Чому його відтермінували
Первинний план боротьби з олігархами влада ухвалила восени 2021 року, ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Однак потім ситуація змінилась.
Насамперед це війна, яка одночасно змінила пріоритети уряду та прискорила занепад олігархів, який і без того відбувався природним шляхом. Саме через війну деякі активи олігархів були зруйновані, деякі націоналізовані, медійні обмеження посилені, а політичне життя фактично поставлене на паузу.
Що відомо про Закон
У 2021 році в Україні ухвали закон про олігархів. Ним передбачено обмеження прав бізнесменів та створення спеціального реєстру, куди будуть вносити олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом з чотирьох критеріїв:
участь у політичному житті;
значний вплив на ЗМІ;
контроль або володіння монополією;
наявність активів на суму близько 2,3 млрд гривень.
Особам із цього списку, зокрема, заборонено фінансувати політичні партії, мати вплив на ЗМІ, брати участь у великій приватизації, а також подавати спеціальну декларацію.
В Україні створили реєстр активів російських олігархів
"Станом на сьогодні на території України виявлені близько 230 активів підсанкційних посібників агресії проти України, однак нині є близько 30–50 активів, які можна назвати значними й до власників яких застосована санкція блокування після 24 травня 2022 року, що дозволяє подальше стягнення рішенням ВАКС", — йдеться у повідомленні аналітичного центру StateWatch та онлайн-сервісу YouControl.
До реєстру ввійшли дані про 53 олігархів з рейтингу "200 найбагатших бізнесменів" російського Forbes за 2021 рік, а також низки інших росіян, які перебувають під українськими санкціями та є бенефіціарами бізнесу в Україні.
Більше про це читайте в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, що відомо про скандальне життя Ігоря Коломойського. Також ми писали, що СБУ знову прийшла до будинку Шуфрича з обшуками та пояснювали, навіщо вона знову це робить.