UA RU

Пенсії в Україні – через які помилки українці втрачають виплати

Розбиралися, чому інколи люди отримують мізерну пенсію при хорошій зарплаті та достатній кількості страхового стажу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Інколи трапляються помилки під час нарахування пенсій

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

На жаль, часто трапляється так, що розмір пенсії не виправдовує очікування українців. Начебто й зарплата була хорошою, і страховий стаж накопичено чималий, а виплати вкрай малі.

Сайт Pro Гроші розбирався, які найпоширеніші причини, через які пенсіонер може отримувати пенсію нижче, ніж йому належить.

За інформацією юристів, існує як мінімум п’ять причин перевірити свої виплати, якщо пенсія менша, ніж повинна бути.

Які причини неправильного нарахування пенсії

Це стосується пенсіонерів, які здійснюють перехід з одного виду пенсії на інший. Найчастіше при переході на пенсію за віком. У такому разі виплати нараховують, виходячи із середньої заробітної плати за останні три роки, що передують заяві про вихід на пенсію. Але за замовчуванням ПФУ бере показники за 2014-2016 роки, тому слід уважно перевіряти ці дані.

Коли рахують вашу середню зарплату, законом дозволено вирахувати з цієї суми 10% від періоду, коли ви отримували найменшу зарплату. А це означає, що пенсія стає вищою. Але ПФУ найчастіше цього навіть не робить. Тобто, виправивши цю помилку, ви зможете отримувати на 10% більше.

Через цю помилку ви втрачаєте частину своєї пенсії чи взагалі можливість вийти раніше на пенсію. Така ситуація виникає, коли роботодавець зробив якісь виправлення у вашій книжці.

Зокрема, таке часто трапляється з тими людьми, які працювали підприємцями.

Ця помилка стається, коли людині розраховують пенсію, не зважаючи на всі чинники. Наприклад, коли пенсіонеру з посвідченням постраждалого внаслідок катастрофи на ЧАЕС нараховують пенсію згідно із Законом про обов’язкове зарахування пенсійних виплат. А мали за Законом про постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Раніше ми писали, у кого є право на пенсію за вислугу років. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі