UA RU

Ось і знайшли застосування: куди можуть подіти герб СРСР з "Батьківщини-матері"

За словами скульптора-монументаліста, ламати герб не можна, а от демонтувати та переміщати – дозволено

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У Києві до 24 серпня 2024 року хочуть замінити герб СРСР

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Герб СРСР, який зняли з монумента "Батьківщина-мати" у Києві, можуть залишити поруч зі спорудою. Цю ідею запропонував скульптор-монументаліст Олексій Пергаменщик, який є автором Тризуба.

Про це пише "Настоящее Время".

"Радянський Союз був абсолютно терористичним режимом – репресії, голодомори, смерть. Він разом із Гітлером під цим символом почав Другу світову війну. Навіщо потрібний цей символ? Я прирівнюю його до свастики", — заявив Олексій.

Чоловік додав, що він проти того, аби ламати серп і молот, адже його долю мають вирішувати нащадки.

"Ламати не можна. Демонтувати та переміщати – можна. Експонувати по-різному можна, відвезти до музею тоталітаризму, наприклад. Розбивати не – можна. Нехай нащадки вирішують, що з цим робити", — зазначив скульптор.

За словами скульптора, герб СРСР обовʼязково треба зберігати у перевернутому вигляді.

"Коли ти перевертаєш символ, він не діє, він повалений. Під ногами біля статуї "Батьківщина-мати" є темна зала, куди не потрапляє світло. Дуже символічно, він має бути розташований біля ніг монумента. Він має бути повалений, перевернутий й підсвічений у темряві криваво-червоними ліхтарями, щоб із темряви виходив цей символ тероризму, символ несправедливості. Я вважаю, що діти повинні знати про нього, щоб це ніколи не повторилося", — заявив Пергаменщик.

Скільки грошей потрібно витратити на встановлення Тризубу

Якщо перевести закладену суму в іноземну валюту, то виходить, що 28 млн гривень – це 700 000 євро, 1,5 пішохідного фонтану на Контрактовій площі чи сім автомобілів Toyota Prada.

Зазвичай в будівництві фахівці таким цікавим способом вимірюють великі суми, які складно уявити. Це дещо спрощує сприйняття суми, та дозволяє зрозуміти, куди її можна реалізувати, – говорить головний архітектор студії DK-architect Дмитро Чулков.

Сам метал, як закладено у кошторисі, коштує 10 000 євро (400 000 гривень), але насправді така ціна є досить низькою для матеріалу європейського виробника. Сюди також додаємо роботу з виготовлення, вона обійдеться десь у 40 000 євро (близько 1,6 млн гривень), в ці роботи входить:

Тобто, підсумовуючи, готовий Тризуб коштуватиме приблизно 50 000 євро (приблизно 2 млн гривень).

Проєктні роботи обійдуться у 30 000 євро (1,2 млн гривень) через складність проєкту. Про інші деталі заміни герба СРСР на український символ читайте в нашому матеріалі.

Раніше ми розповідали, що у Києві знайшли, на що витратити ще 93 млн гривень. Також ми писали, що тендер на майже 300 млн гривень скасовано, адже Енергоатом відмовився від електробусів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі