UA RU

Онлайн-повістки та нові правила військового обліку – головне про мобілізацію за тиждень

В Україні змінилися правила військового обліку, редакція Pro Гроші розповідає, як саме та кого це торкнеться

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Головне про мобілізацію за тиждень

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

З початку 2023 року в Україні відбулися деякі зміни у веденні військового обліку призовників.

Сайт Pro Гроші зібрав головну інформацію поточного тижня про нові зміни.

Для кого зміняться правила військового обліку?

Згідно з постановою №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів", закордонні дипломатичні установи нестимуть відповідальність за ведення військового обліку військовозобов'язаних осіб, які перебувають за кордоном.

Тепер українські консульства та посольства за кордоном повинні:

Якщо військовозобов'язані виїжджають за кордон більш ніж на три місяці, вони мають стати на військовий облік в країні, куди прибули, у консульстві чи посольстві України.

На військовий облік за кордоном мають ставати:

Жінки зі спеціальностями, суміжними з військовими, можуть ставати на облік за бажанням.

Як нові правила військового обліку вплинуть на бізнес?

Відтепер організація військового обліку працівників покладається на керівників підприємств, а обовʼязки з ведення – на HR-фахівця (за відсутності окремої уповноваженої особи). Списки військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів ведуться в електронних та/або паперових формах.

Підприємства мають у семиденний строк повідомити територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), органи СБУ чи підрозділи Служби зовнішньої розвідки про прийняття на роботу військовозобовʼязаного, призовника чи резервіста або його звільнення з роботи.

Представники ТЦК можуть здійснювати перевірку належності ведення обліку особисто, відвідавши підприємства.

У разі порушення підприємство тягне за собою таку відповідальність:

Також у разі отримання розпоряджень районних (міських) ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, роботодавці мають оповіщати співробітників про призов, доводити їм наказ про це під підпис та, у разі потреби, вручати повістки для явки до військкомату.

Чи будуть українцям надсилати повістки онлайн?

У застосунку "Дія" передбачається поява електронного військового квитка, при цьому призовникам не надсилатимуть повістки через додаток. Військовозобов'язані надсилатимуть інформацію про себе до військкомату за допомогою "Дії".

Поки що невідомо, коли саме запрацює нова послуга в застосунку. Однак електронний військовий квиток не зобов'язує призовників надсилати свої дані через додаток, вони зможуть це зробити за власним бажанням.

Раніше ми розповідали, які категорії чоловіків можуть виїхати за кордон під час воєнного стану. Також ми писали, у якому випадку повістка вважається незаконною. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі