UA RU

Нові правила військового обліку – про що варто знати українцям

На військовий облік можуть стати жінки, однак це можливо лише за власним бажанням

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні триває мобілізація

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Кабінет міністрів затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Саме тому українців чекають певні зміни. Громадянам варто підготуватися до серйознішого контролю за взяттям на облік, цифровізації багатьох процесів, обміну даними між різними органами влади, реєстрами та працедавцями громадян, які підлягають обліку тощо.

Про це пише йдеться у постанові.

Нова класифікація видів військового обліку

Відтепер військовий облік, окрім поділу на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, розділяється також ще на кілька видів.

З урахуванням обсягу та деталізації:

За призначенням:

Хто має бути на військовому обліку

На нього мають ставати призовники з 16 років до 27 років, а також:

А також за власним бажанням на військовий облік можуть стати жінки, що мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

Обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів:

Облік військовозобов'язаних за кордоном

Якщо призовники, військовозобов'язані та резервісти, виїжджають за кордон менше, ніж на три місяці, то зніматися з військового обліку в Україні не потрібно. Якщо більше, ніж на три місяці, то вам потрібно особисто прийти до територіального центру комплектування з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Після цього вам варто стати на військовий облік у закордонній дипломатичній установі України. Перебування на консульському обліку можливе лише в одній країні терміном на рік, однак потім можна продовжити.

Як приймати на роботу та навчання

На роботу чи навчання можуть приймати лише після підтвердження того, що ви перебуваєте на військовому обліку. Тобто мають перевіряти:

Місцева влада може перевіряти дані військовозобов’язаних

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад ведуть картки первинного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Щомісяця до 5 числа вони повинні повідомляти територіальні центри комплектування, якщо хтось змінив місце проживання чи прибув з мобілізаційним розпорядженням.

Раніше ми розповідали, з кого складається військовий резерв України. Також ми писали, за яких обставин військовий може змінити місце служби. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі