Громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого, тікаючи від повномасштабної війни, мають право отримати допомогу від місцевого Червоного Хреста – а саме ваучер на 500 злотих (це понад 4 тисячі гривень за актуальним на сьогодні курсом).
Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції 15 лютого.
Хто може розраховувати на допомогу:
- особи, які мають свідоцтво про непрацездатність;
- жінки віком від 60 років, а також чоловіки – від 65 років;
- вагітні жінки (за наявності відповідної довідки);
- особи, які виховують дитину віком до 12 місяців;
- особи, які самостійно доглядають трьох чи більше дітей.
"Отримати ваучер можна у найближчому відділенні Червоного Хреста. За умови, якщо претенденти раніше не отримували фінансову допомогу чи допомогу від ООН чи інших неурядових організацій", – йдеться у повідомленні.
На що можна витратити ваучер
Як пояснили у міністерстві, витратити допомогу від польського Червоного Хреста українці можуть на товари певних категорій:
- продукти харчування;
- засоби гігієни;
- побутові речі.
Польща оновила правила в'їзду на територію країни
Українців зобов'язали пред'являти електронний документ Diia.pl, якщо вони повторно перетинають польський кордон. Умова є обов'язковою для громадян, які не хочуть втратити статус UKR.
Громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, а потім знову виїхали з країни, повинні повернутися назад не пізніше, ніж за 30 днів з моменту виїзду, аби не втратити статус біженця. Прикордонники перевірятимуть електронний документ, навіть якщо українець їде до Польщі на роботу чи з іншою метою, але при цьому користуватиметься захистом.
Як зміняться правила проживання українців у Польщі
З 1 березня біженцям доведеться покривати 50% вартості проживання в місцях колективного розміщення, якщо люди перебувають у Польщі понад 120 днів.
З 1 травня – 75%, якщо вони перебувають в країні понад 180 днів.
При цьому сума, яку сплачуватимуть біженці, покриваючи 50% витрат, не повинна перевищувати 40 злотих на особу на день, а в разі оплати 75% — 60 злотих на день.
Водночас кошти не сплачуватимуть наступні категорії українців:
- особи з інвалідністю та особи, які доглядають за ними;
- діти;
- особи пенсійного віку;
- вагітні жінки;
- особи, які виховують дитину віком до 12 місяців;
- особи, які виховують не менше трьох дітей;
- особи, які опинилися у складній життєвій ситуації з гуманітарних причин.
Крім того, зміняться правила реєстрації громадян України. Зокрема, в українців буде 30 днів для того, аби подати заяву на отримання номера PESEL.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що Польща готує низку змін у Трудовому кодексі. Також ми розбиралися, що потрібно знати українцям, які живуть за кордоном та отримують там грошову підтримку.