Під час дії воєнного стану багато українців залишилось без роботи. Підприємці вимушені були зупинити виробництво, інші скоротили штат працівників. Тисячі людей, тікаючи від обстрілів, отримали статус ВПО. На новому місці проживання вони вимушені шукати роботу та облаштовувати свої життя.
Сайт Pro Гроші розбирався, чи можуть взяти на роботу чоловіка без військового квитка.
Відповідно до українського законодавства, під час укладання трудового договору громадянин має надати роботодавцеві також і військово-облікові документи.
Які документи вимагають під час влаштування на роботу
- призовники повинні надати приписне посвідчення;
- військовозобов’язані — військовий квиток чи тимчасове посвідчення;
- резервісти — військовий квиток.
Таким чином, взяти на роботу чи навчання чоловіків можуть тільки в тому випадку, якщо вони вже стали на облік до ТЦК та СП та мають військовий квиток. Про звільнення з роботи кожного працівника роботодавець також повинен повідомляти відповідні Центри комплектування.
Для прописки також потрібен військовий квиток?
Для того, аби змінити місце своєї прописки, чоловіку слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та надати чіткий перелік документів, в тому числі й військовий квиток.
Для зміни "прописки" під час дії воєнного стану знадобляться такі документи:
- заява, написана за відповідним зразком;
- паспорт;
- якщо йдеться про зміну реєстрації місця проживання дитини, необхідний оригінал свідоцтва про її народження (якщо дитині не виповнилося 14 років);
- документи, які засвідчують право власності на житло або право ним користуватися;
- якщо ви перебуваєте на військовому обліку або підлягаєте взяттю на такий облік, потрібно пред’явити військовий квиток;
- якщо квартира перебуває в іпотеці, знадобиться згода іпотекотримача;
- квитанція, що підтверджує оплату адмінзбору (37 грн).
Чи вимагають військовий квиток при одруженні
Під час подачі документів на укладання шлюбу, чоловік повинен також надати відповідний документ з територіального центру комплектування – це або приписне свідоцтво для чоловіків віком від 18 до 27 років, або військовий квиток для чоловіків від 27 років.
Така сама ситуація з розлученням – тобто, якщо пара хоче розірвати свій шлюб, від чоловіка вимагатимуть відповідний документ з ТЦК та СП.
Раніше ми писали про те, що українським військовим буде простіше виїхати на лікування за кордон. Також сайт Pro Гроші розповідав, скільки доведеться заплатити бізнесу за військову тематику на рекламі.