Національний банк ввів у обіг нові пам’ятні монети. Цього разу вона присвячена національній українській страві та отримала назву "Український борщ".
Про це повідомили у пресслужбі НБУ.
Там нагадали, що минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини. Монету, яку випустив Нацбанк, презентували на фестивалі нематеріальної культурної спадщини "Жива культура – Живий світ" у Києві.
Який вигляд отримала нова монета
Її дизайн розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль.
На аверсі: зображено теплу, затишну композицію: господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу.
На реверсі: в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем.
Придбати цю монету можна буде в інтернет-магазині НБУ з 4 жовтня 2023 року. При цьому тираж срібних монет номіналом 10 гривень становитиме 2 500 штук. Набагато більше буде монет з нейзильберу номіналом 5 гривень, їх випустять 75 000 штук.
Яку монету НБУ випустив до Дня Незалежності України
До найголовнішого свята українців НБУ традиційно презентував нові пам'ятні монети під назвою "Сміливість бути. UA", присвячені 32-ій річниці незалежності України. Андрій Пишний назвав їх особливими, оскільки цей випуск не приурочений конкретній особистості, події чи матеріальним речам.
"Ми спробували віднайти щось, що нас об’єднує та є вартим того, аби закарбуватися на монеті. І ми знайшли спільну рису, яка є очевидною для всього світу і стала синонімом слова "українці". Це – сміливість!", – пояснив очільник Національного банку.
На аверс нанесли стилізовану композицію з тризуба, який стоїть "на вістрі" часу, трендів, суспільних процесів, уваги світу та новітньої історії. На реверсі зображена композиція, яка символізує сміливість та героїзм українського народу, – золоту зірку, яка розбиває непорушний бетон непереможності російської армії.
Раніше ми писали про те, за що нумізмати готові заплатити понад 400 тис. гривень. Також ми розповідали, що НБУ змінив термін обміну старих грошей.