UA RU

Мобілізація в Україні: що робити, якщо повістка досі не прийшла

Розповідаємо, куди треба звертатися тим, хто хоче захищати Україну

Фото: Facebook/Генеральний штаб ЗСУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Загальну мобілізацію продовжили до 21 листопада

Фото: Facebook/Генеральний штаб ЗСУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Верховна Рада подовжила термін воєнного стану та загальної мобілізації до 21 листопада. Відповідно, повістки видають усім військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років.

Розповідаємо, що робити тим, хто чекав повістку, але так і не отримав.

Українцям, які хочуть обороняти Україну та вже мають військовий досвід, треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки свого району.

Військовозобов'язаних із наявністю досвіду проходження військової служби до 2014 року можуть відразу спрямувати до військових частин.

Що робити особам без військового досвіду

Для комплектування бойових військових частин обов’язковою вимогою є наявність досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

Тих, хто раніше не служив, спочатку відправляють на навчання в спеціалізовані центри (полігони) та на курси перепідготовки та підвищення кваліфікації при військових навчальних закладах.

Кого не можуть мобілізувати

Не підлягають призову на службу під час мобілізації:

Що буде з тими, хто уникає повісток

Якщо при отриманні повістки людина не з'явилася у військкомат чи територіальний центр комплектування соціальної підтримки (ТЦК), це можна вважати порушенням правил мобілізації.

Читайте, яке покарання передбачається у разі неявки до військкомату.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що потрібно знати про мобілізацію жінок. Також ми розповідали, що загрожує ухилянтам від мобілізації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі