UA RU

Мобілізація в Україні – що робити придатному до служби, якщо раптово стало зле

З'ясовували, як діяти військовозобов'язаному після поранення або ж раптового погіршення стану здоров'я

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У військових є алгоритм дій у разі погіршення самопочуття

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Через повномасштабне вторгнення країни-агресора в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. На жаль, трапляється так, що військові отримують поранення на фронті або ж після надання медичної допомоги різко погіршується стан здоров’я.

Сайт Pro Гроші розбирався, як бути чоловікові, якого військово-лікарська комісія (ВЛК) визнала придатним до служби, але йому раптово стало стало зле або загострились хронічні захворювання.

Згідно з довідником військовослужбовця, якщо він потребує екстреної невідкладної меддопомоги (наприклад, через травму, нещасний випадок, загрозливий для життя стан) потрібно:

Що робити у разі загострення хронічних захворювань

При загостренні хронічних захворювань (станах, що не загрожують здоров’ю і життю) необхідно:

Кого не мобілізують примусово

Як ми розповідали раніше, законодавством гарантовано право на відстрочку усім категоріям чоловіків та жінок, вказаних у статті 23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Відстрочку дають:

Раніше ми вже розповідали, яку зарплату отримують лікарі та медсестри у 2023 році. Також ми писали, що робити військовому у разі відмови у проходженні ВЛК. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі