UA RU

Нові "правила" мобілізації? Українцям у соцмережах розповіли про ще одне покарання ухилянтів

Військовозобов'язаним роз'яснили норми законодавства та що може загрожувати за відмову з'явитися до військкомату

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українцям роз'яснили тонкощі мобілізації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Мережі виникло обговорення щодо того, чи можуть припинити надання житлово-комунальних послуг українцям за неявку до ТЦК та СП. Нібито подібна ситуація виникла у Тернополі. А ухилянтам погрожують відключити газопостачання та гарячу воду.

Чи можливе справді таке покарання, пояснили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки в Telegram.

У соцмережах почали публікувати фото "листів" від комунальної служби Тернополя, які вона нібито розсилає призовникам. Чоловіків просять прийти до територіального центру комплектування, інакше у їхній домівці відключать газ і гарячу воду.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вважають, що за такими публікаціями можуть стояти росіяни. Адже у тексті використано слово "согласно" замість "згідно з". А призовників закликають прийти до ТЦК до 18 січня 2023 року, хоча від цієї дати вже минуло більше ніж пів року.

Також у "листі" вказано, що газ і воду відключать згідно з законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Чи можуть відключити комунальні послуги за неявку до ТЦК

Для чоловіків, які отримали повістку, але не прийшли до військкомату, справді передбачене покарання. Вони можуть отримати штраф. Однак про відключення комунальних послуг не йдеться.

Крім того, поки діє воєнний стан, в Україні заборонено припиняти надання житлово-комунальних послуг населенню.

В Тернопільському обласному ТЦК на чутки щодо цього вже відреагували та заявили, що така інформація – абсолютна вигадка.

Чи можуть заборонити виїзд за кордон через несплату комуналки

У коментарі Pro Гроші фахівець юридичної фірми GRACERS, юрист Сергій Савинський пояснив, що це справді можливо, але лише за однієї обставини. Заборонити виїжджати за кордон через борги за комунальні послуги можуть тільки тоді, коли відкрито виконавче провадження.

Юрист пояснив, що це може бути виключно після того, коли відбудеться суд, за результатом якого комунальники отримають відповідне рішення. Далі вони звернуться до виконавця, буде відкрите виконавче провадження й після цього вже певні служби можуть застосовувати заходи забезпечення виконання судового рішення.

Тобто, це не відбувається просто, якщо людина не заплатила за комуналку. Ні, таких дій ніхто не застосовуватиме без судового рішення та відкриття виконавчого провадження. Питання сплати заборгованості по комуналці дуже болючі, а ці засоби є ефективними для того, аби змусити боржників погасити борги, – зауважив Савинський.

При цьому, якщо є наявний борг, який не сплачується, а лише накопичується, то комунальні підприємства мають право звернутися до суду.

Раніше ми писали про те, чи зможуть вручати повістки двірники та консьєржі. Також ми розповідали, чи можуть зупиняти маршрутки для вручення повісток.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі