Вдома українці зберігають чимало латунних виробів, які після виходу з ладу можна здати на брухт. Ціна кілограма досить висока та наближається до найдорожчого кольорового металу – міді.
Сайт Pro Гроші розповідає, яка вартість брухту латуні в Україні та де знайти цей матеріал вдома.
2.Як формується ціна на латунь
3.Де знайти латунь вдома
Ціна на брухт латуні за 1 кг
Як у випадку з алюмінієм, існують різні види брухту латуні, що відрізняються за вартістю. Наприклад, найдорожче приймають речі, в яких відсоткове співвідношення домішок наближене до ідеального (це сплав міді та цинку, де вміст цинку – до 37%). Такий метал краще піддається холодній обробці, тому дорожче купується. Водночас у латунних радіаторах сплавів набагато більше, тому ціна дещо менша. А звичайну стружку здають найдешевше. Середні ціни по Україні за кілограм брухту такі:
- латунь – 150 грн;
- радіатори латунні – 100 грн;
- латунна стружка – 90 грн.
В різних регіонах України показники дещо різняться. Попит на брухт не всюди однаковий, тож компанії називають вартість, виходячи з інших чинників, зокрема обсягів і якісних характеристик. Вартість кілограма змішаної латуні по Україні:
- Київська область – 160 грн/кг;
- Дніпропетровська область – 170 грн/кг;
- Харківська область – 160 грн/кг;
- Львівська область – 140 грн/кг;
- Вінницька область – 150 грн/кг;
- Тернопільська область – 130 грн/кг;
- Одеська область – 145 грн/кг;
- Івано-Франківська область – 180 грн/кг.
Як формується ціна на латунь
Як будь-якого металу, вартість латуні залежить від об’єктивних факторів. Не варто сподіватися, що за брухт, в якому велика частина домішок, дадуть більш як 100-120 грн за кілограм. Втім показники пропорційно збільшуються відносно обсягів, тобто оптом здавати вигідніше, ніж маленькими партіями. Можна виділити такі нюанси формування ціни на латунь:
- якість сировини (за домішки в металі та забруднення на поверхні платять менше);
- вид брухту латуні (стружка, радіатори, мікс);
- обсяг матеріалу;
- актуальна ринкова вартість;
- зовнішній стан предметів.
Де знайти латунь вдома
Завдяки своїй пластичності, м’якості та легкій обробці матеріал часто застосовують у виготовленні біжутерії. Його можна побачити в церковному начинні, наприклад, застібках на книгах чи інших прикрасах. Такі речі як ордени та медалі теж містять чимало латуні, особливо старого виробництва.
В домашніх умовах метал є в сантехніці – трубах, кранах, арматурі, муфті, змішувачах, вентилях тощо. Для опалювальних радіаторів з латуні виробляють трубки. Не забувайте про відходи – стружку, обрізки виробів та ін.
Не завадить оглянути на предмет лому кухонний посуд, як от самовари, чайники, кавники, хлібниці. В дизайні інтер’єру матеріал застосовують для виготовлення бра і торшерів.
Раніше сайт Pro Гроші писав, який брухт коштує найдорожче в Україні. Також ми повідомляли, де здати лом в Україні та отримати більше грошей.