В Україні безплатно отримати нерухомість громадяни можуть кількома способами. Йдеться не лише про спадщину або дарунок, а ще й про договір довічного утримання. Останнім часом такий договір також намагаються використовувати, як підставу для звільнення від мобілізації.
Про це йдеться на порталі продажу та оренди нерухомості Flombu.
Що таке договір довічного утримання?
Такий документ укладається між людиною, яка потребує догляду та готова за це своє віддати майно, та людиною, яка бере на себе обов'язок надання відповідного догляду й отримує за це нерухомість.
За яких умов нерухомість переходить у власність доглядача?
Насправді людина, яка потребує опіки, втрачає право на власність щойно буде підписаний договір довічного утримання. Відповідно житлова нерухомість переходить у розпорядження до доглядача, але за певних умов.
Поки особа, за якою здійснюється догляд, жива, обидві сторони не можуть розпоряджатися цим житлом, наприклад:
- продавати;
- дарувати;
- передавати у спадок;
- здавати в оренду тощо.
Але при цьому доглядач має право користуватися цією нерухомістю, тобто може там проживати, робити ремонт тощо.
Чи є договір довічного утримання підставою для звільнення від мобілізації?
Згідно з українським законодавством, наявність укладеного договору не підтверджує право доглядача бути звільненим від призову на військову службу. Винятком у такому випадку може бути, якщо особа, яка потребує догляду, має інвалідність 1,2 чи 3 групи та є родичем призовника.
В іншому випадку договір довічного утримання не розглядатиметься, як підстава для звільнення від мобілізації.
Хто розпоряджатиметься майном, яке дитина отримала у спадщину?
Голова адвокатського об'єднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець у коментарі сайту Pro Гроші зазначив, що дитина може успадкувати все майно, лише у тому разі, якщо ця дитина належить до першої черги успадкування або на неї був оформлений заповіт.
За словами експерта, поки дитина не досягла повноліття, спадком можуть керувати безпосередньо її офіційні опікуни, при цьому вони не можуть нічого робити з цим майном, наприклад, не можуть відчужувати його тощо. До того ж будь-яке розпорядження майном, яким володіє дитина, здійснюється виключно з дозволу органів опіки та піклування, від яких потрібно отримати відповідний дозвіл.
Раніше ми розповідали, як відновити права на спадщину після пропущеного терміну. Також ми писали, як підтвердити відстрочку від мобілізації та коли призовнику загрожує штраф.