UA RU

Дефолт скасовується? Як Нафтогаз розраховуватиметься з боргами

Розбиралися, які умови реструктуризації єврооблігації Нафтогазу схвалив Кабінет міністрів України

Фото: Нафтогаз, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Реструктуризація завершиться до кінця липня 2023 року

Фото: Нафтогаз, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Кабмін погодив умови реструктуризації єврооблігацій Нафтогазу з термінами погашення в липні 2022 року та у листопаді 2026 року. Раніше щодо цих облігацій компанія досягла згоди з інвесторами.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Згідно з очікуваннями, реструктуризація завершиться до кінця липня 2023 року. Правління та наглядова рада Нафтогазу вже схвалили детальні умови реструктуризації наявного боргу.

Євробонди Нафтогазу

Рішення уряду стосується євробондів Нафтогазу на суму 335 млн доларів зі ставкою 7,375% зі строком погашення у 2022 році, випущених Kondor Finance PLC.

Умови включають 5% виплату основного боргу, виплату нарахованих прострочених відсотків, купонну виплату, що підлягає виплаті у липні 2023 року, та додаткові відсотки. Строк погашення залишку основної суми буде продовжено з амортизацією 50% основної суми, що залишилася в липні 2024 року і 50% у липні 2025 року. Відсотки, які повинні виплачуватися в січні 2024 року, будуть відкладені до липня 2024 року з можливістю капіталізувати їх. У майбутньому купон за облігаціями 2022 зросте до 7,65%.

Також схвалені до умови реструктуризації облігацій на суму 500 млн доларів зі ставкою 7,625% із терміном погашення у 2026 році, випущених Kondor Finance PLC.

Що містять в собі умови виплати боргу:

Нафтогаз хоче стягнути гроші з Росії

Нафтогаз подав позов до Окружного суду США Округу Колумбія задля примусового стягнення коштів з Росії. Йдеться про компенсацію в розмірі 5 мільярдів доларів включно з відсотками за збитки, завдані компанії через втрату майна у Криму. Про це повідомили представники Нафтогазу на офіційному сайті.

12 квітня 2023 року Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі виніс рішення про сплату Росією відшкодування Нафтогазу. Кошти мали покрити збитки, що виникли внаслідок захоплення активів компанії у 2014 році, коли РФ окупувала півострів Крим.

Втім добровільного виконання цього рішення не відбулося, тож Нафтогаз вирішив вдатися до процедури примусового стягнення, що дозволяє Нью-Йоркська конвенція 1958 року.

"Оскільки росія добровільно не сплатила кошти, передбачені рішенням арбітражу, ми маємо намір використати всі доступні механізми для стягнення. Зараз працюємо над цим у Сполучених Штатах та інших цільових юрисдикціях", – уточнив керівник Нафтогазу Олексій Чернишов.

Відсотки будуть нараховуватися до моменту повної виплати компенсації за рішенням суду. Як зауважили представники компанії, в цьому випадку справдився вислів "Скупий платить двічі".

Раніше сайт Pro Гроші писав, що у Нафтогазі визначилися з тарифами на газ і розповідав, до чого готуватися клієнтам. Також ми повідомляли, які зміни запровадив уряд щодо компенсації за зруйноване житло після підриву Каховської ГЕС.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі