Кабмін України продовжив дію граничного рівня торговельної надбавки на деякі категорії продуктів. Мова про продовольчі товари першої необхідності.
Про це повідомляє Держспоживслужба.
Так, граничний рівень торгових націнок обмежуватиметься 10% стосуватиметься таких продуктів, як:
- борошно пшеничне вищого ґатунку;
- молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
- курячі яйця категорії С1;
- курячі тушки;
- чверті курячих тушок;
- олія соняшникова рафінована;
- хліб житньо-пшеничний;
- батон.
Водночас зазначається, що уряд послабив вимоги до торгових мереж. Їм дозволили не декларувати наперед зміни роздрібних цін на товари зі списку вище. Але при цьому торгові мережі не повинні порушувати ліміт націнки.
"Нові правила запрацюють з дня, що настає за днем закінчення карантину, встановленого Кабінетом міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19", — йдеться у повідомленні.
Чому влітку продукти дорожчатимуть
З 30 червня для промислових споживачів в Україні діятимуть нові граничні ціни на електроенергію. Саме через це, за словами глави Асоціації франчайзингу України Андрія Кривоноса, влітку варто очікувати на подорожчання продуктів та товарів першої необхідності.
За його словами ціни підскочать на 5-15%, водночас найбільші торгові мережі країни можуть "розкидати" збільшення вартості окремих товарів на широкий обсяг покупців.
Де українцям ліпше не купувати продукти
Попри те, що багато українців продовжують вважати, що на ринку купувати продукти правильно і безпечно — це не зовсім так. Як пояснила декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) Лариса Баль-Прилипко, саме на ринку найчастіше купується неякісна їжа.
"Антисанітарія на наших ринках вражає, тому що немає тих рукавичок, немає умов, стелажів, все на повітрі, машини їздять", — каже експертка.
Баль-Прилипко вважає, що якщо вже дуже хочеться скуповуватися саме на ринках, то це варто робити на базарі з працюючою лабораторією. Саме тут товар перевіряється, а також виписується сертифікат, яким засвідчують якість товару.
Раніше ми писали, як війна вплинула на вартість продуктів в Україні. Також ми розповідали, коли в Україні з обігу може зникнути готівка.