Українцям наразі дуже складно взяти позику в банку або мікропозику в інших фінустановах. Громадянам, які евакуювалися за кордон, взагалі, зробити це практично неможливо. Якщо фінустанова видає кредит людині, яка знаходиться за кордоном, ця угода одразу стає ризикованою.
Ми дізнались, чому фінустанови відмовляються кредитувати українців за кордоном.
На ринку мікрокредитів ситуація значно погіршилась через війну та виїзд українців за кордон. Кількість звернень щодо отримання позики зменшилася, а обсяги дистанційного кредитування падають. Після початку війни Росії проти України, фінустанови почали ретельніше перевіряти своїх клієнтів, побоюючись неповернення коштів.
Чи можуть люди за кордоном отримати кредит в українському банку
Наразі значна кількість позичальників знаходиться за кордоном, тому виникає необхідність додаткової оцінки кредитного ризику. Лише одиниці українських банків можуть ризикнути видати кредит людині, що знаходиться за межами країни.
Банк надає кредит за умов застави майна або постійної роботи, яка гарантує стабільний дохід для здійснення виплат. Через це фінустанова має деякі сумніви, що людина за кордоном зможе оформити заставу свого майна в Україні. Також мало українців за кордоном можуть гарантувати банку постійну та стабільну роботу протягом періоду дії кредитного договору.
Великі банки та дрібні фінустанови навряд чи ухвалять видачу кредитних коштів українцям, які перебувають за межами України, через великий ризик неповернення грошей. Українці, які знаходяться за кордоном, поділяються на три категорії:
- які працюють дистанційно в Україні;
- які працюють за кордоном;
- які не працюють та живуть за рахунок допомоги.
Працівники банків аналізують не лише платоспроможність позичальника, а ще й з'ясовують його територіальне місцезнаходження за допомогою мобільного додатка банку. Але навіть попри це, банки не хочуть ризикувати та видавати кошти людині за кордоном.
Наразі для видачі кредитних коштів фінустанови наполягають на фізичній присутності людини у відділенні та особистого підписання договору, щоб зменшити ризики дистанційного кредитування.
Раніше ми розповідали, хто зможе скористатись пільговим кредитуванням. Також ми писали, чи можна отримати у спадок чужі борги.