В Україні придбати чи продати транспортний засіб можна навіть під час повномасштабної війни з Росією. Водночас громадянам потрібно пам'ятати й про сплату відповідних податків.
Про це повідомляє пресслужба Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області.
Податки за продаж транспортних засобів: що потрібно знати українцям
Податківці наголошують, що громадяни, які впродовж звітного (податкового) року продали іншим фізичним особам від двох об'єктів рухомого майна, повинні сплатити податок з отриманого доходу. До об'єктів рухомого майна належать:
- легковий автомобіль;
- мотоцикл;
- мопед;
Ці доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Так, якщо громадяни продали від двох об'єктів рухомого майна, розмір податку становитиме 5%. Також громадянам доведеться сплачувати військовий збір у розмірі 1,5%.
"У разі продажу протягом року одного з об’єктів рухомого майна, дохід, отриманий продавцем від такої операції, не оподатковується", – зазначається у повідомленні.
Податок на розкіш
Його доведеться платити українцям, які мають у власності дорогі автомобілі. У 2024 році громадянам треба заплатити державі 25 тисяч гривень за на наступні марки автівок:
- Aston Martin;
- Audi;
- Bentley;
- BMW;
- Cadillac;
- Jaguar;
- Land Rover;
- Lexus;
- Maserati;
- Mercedes-Benz;
- Porsche;
- Rivian;
- Tesla.
Відповідно до українського законодавства платіж застосовують до машин, не старших п’яти років, які коштують від 375 мінімальних заробітних плат.
Які автівки найчастіше купують українці
У перший місяць 2024 року на українських дорогах з'явилося понад чотири тисячі нових легкових автівок. Щодо уподобань, то українці віддавали перевагу наступним автомобільним брендам:
- Toyota – 764 авто;
- Renault – 504 авто;
- Volkswagen – 476 авто;
- Skoda – 312 авто;
- Nissan – 188 авто.
Чому в Україні подорожчає бензин
Як пояснив нещодавно директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн, на вартість пального в Україні впливає нестабільна ситуація у Червоному морі, де хусити влаштовують напади на цивільні судна. Через це дорожчає закупівельна вартість пального: на початку 2024 року ціна ресурсу становила 77 доларів за барель, а зараз – 83 долари.
Тим часом в Україні мережі АЗС економсегмента щодня підіймають ціни на 30-50 копійок.За прогнозами експерта, вартість пального, у підсумку, зросте на дві гривні.
Раніше ми розповідали, як в Україні хочуть реформувати податкову систему. Також ми писали, що НБУ планує запровадити обмеження на грошові перекази між фізичними особами.