Як відомо, влітку 2023 року в Україні податки на паливо повернуть на довоєнний рівень — 1 липня ПДВ зросте з 7 до 20%. Тож водіям слід очікувати на подорожчання пального, адже ціни зростуть майже на 7 гривень.
Про це розповів в етері телемарафону директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.
"З 1 липня пальне подорожчає від 5 до 7 гривень. Тобто, залежно від того, чим ви заправляєте свій транспортний засіб, можете додати до ціни 5-7 гривень за літр", – зазначив він.
Тим часом за інформацією "Консалтингової групи А-95", ціни на українських АЗС 31 березня продовжували демонструвати зниження. Так, середня вартість пального в Україні становила:
- бензин А-95 преміум – 49,01 грн/літр;
- бензин А-95 – 47,01 грн/літр;
- бензин А-92 — 46,14 грн/літр;
- дизпаливо – 47,22 грн/літр;
- автомобільний газ – 21,72 грн/літр.
Які зміни відбудуться у липні
Раніше ми розповідали, що голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев заявив, що ставка ПДВ на бензин, дизель та скраплений газ знову становитиме 20%. Нагадаємо, що на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Верховна Рада у березні 2022 року прийняла за основу та в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану". Тоді ж було погоджено скасування акцизу на пальне, а ставку ПДВ знизили з 20% до 7%.
Втім, Данило Гетманцев назвав рішення влади помилковим, адже на знижених ставках заробляли трейдери.
"На мою думку, зниження цих ставок на початку війни — величезна помилка. Рішення ніяк не вплинуло на вартість палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", — пояснив він.
Чи можна зменшити витрати на бензин?
Так, якщо правильно водити та вчасно обслуговувати автівку. Тобто, потрібно дотримуватися простих, але важливих правил. Наприклад:
- Слідкуйте за тиском у шинах – правильний тиск скорочує витрату палива.
- Не розганятися і не сповільнюватися різко – це збільшує витрату палива.
- Використовуйте круїз-контроль на дорогах, де це можливо.
- Заїжджайте у повороти, не гальмуючи.
- Під час руху в місті намагайтеся користуватися громадським транспортом.
- Не перевантажуйте машину.
- Змінюйте масло та фільтри вчасно.
- Використовуйте світло лише за потреби.
- При їзді на далекі відстані вимикайте кондиціонер, якщо це можливо.
- Плануйте маршрут заздалегідь та уникайте заторів.
Ми вже писали, чи реально розоритися через порушення ПДР. Також ми пояснювали, на яких АЗС ліпше не заправляти автомобілі.