В Україні чимало автомобілістів використовують альтернативу бензину та дизелю. Але для цього потрібно зареєструвати газове обладнання, інакше поліція може покарати за неправильну експлуатацію та виписати штраф. В деяких випадках – навіть позбавити прав.
Але законопроект № 6379 пропонує пом’якшити покарання.
Кілька народних депутатів зареєстрували ініціативу, що має на меті стимулювати власників транспортних засобів користуватися екологічно чистими видами палива. Оскільки поступовий перехід на альтернативні джерела енергії є частино цілей сталого розвитку України, передбачається, що послаблення покарання за порушення даватиме потрібний поштовх водіям.
Станом на 2023 рік за відсутність обладнання чи неналежну реєстрацію газових балонів встановлено штраф у розмірі 340 гривень. Також за перше порушення правил поліція може позбавити прав терміном на 3-6 місяців чи ініціювати адміністративний арешт на 5-10 днів.
Законопроєкт рекомендує скоротити штраф до 170 грн, якщо ситуацію зафіксували вперше. За повторні випадки на водіїв накладатимуть санкції розміром 340 грн. Тобто правовою підставою буде стаття 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі документ повинен пройти два читання у Верховній Раді, щоб вважатися ухваленим.
Обов'язковий техогляд для авто
На вартість процедури впливає категорія транспортного засобу. Передбачено такі ціни залежно від категорії автомобіля:
- легкові авто – від 1 120 гривень;
- автобуси, маса яких становить понад 5 тонн – від 1 340 гривень;
- вантажівки масою понад 12 тонн – від 1 440 гривень;
- причепи (найлегші моделі) – від 1 120 гривень;
- причепи масою понад 10 тонн – до 1 320 гривень.
Для проходження техогляду потрібно мати визначені документи, хоча їхній перелік також може відрізнятися, враховуючи призначення машини, тип і власника. Загалом традиційний пакет документів включає:
- техпаспорт (свідоцтво про реєстрацію);
- паспорт громадянина України (для власника);
- довіреність на право проходження техконтролю (для фізичної особи);
- копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;
- документ про перевірку балонів ГБО (для машин на газу);
- дозвіл на встановлення спеціальних звукових/світлових сигналів (за наявності таких).
Зауважимо, зміни у процедурі техогляду набрали чинності з червня поточного року. Вони частково підкріплені Директивою 2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року, якою Україна має послуговуватися для успішної євроінтеграції.
Раніше сайт Pro Гроші писав, які автомобілі українці найбільше купували у травні. Також ми повідомляли, що водії пересідають на електрокари та розповідали, як з часом змінюється вартість вживаної автівки.