UA RU

Щоб не нашкодити собі та іншим: 10 правил, які повинен знати кожен пішохід

Розповідаємо, яких головних правил зобов'язані дотримуватися пішоходи як учасники дорожнього руху

Фото: Патрульна поліція, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Пішоходи повинні дотримуватися ПДР

Фото: Патрульна поліція, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Правилах дорожнього руху чітко визначено, що пішоходи зобов'язані їх дотримуватися на рівні з водіями. Однак не всі українці можуть знати деякі з цих правил. А якщо їх не дотримуватися, то можна спровокувати ДТП чи навіть постраждати самому. Крім того, пішоходів мають право штрафувати за грубі порушення ПДР.

Сайт Pro Гроші зібрав 10 головних правил, які повинен знати кожний пішохід.

Насамперед варто зауважити, що головна інформація для пішоходів як учасників дорожнього руху зібрана у розділі ПДР "Обов'язки і права пішоходів". Їх потрібно добре вивчити та не порушувати, щоб не накликати біду.

Пішоходами вважають такі категорії людей:

Які правила треба знати пішоходам

Серед головних правил, які мають добре запам'ятати та суворо дотримуватися пішоходи, є такі:

  1. Якщо пішоходи рухаються проїзною частиною чи узбіччям у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, вони повинні використовувати світлоповертальні елементи – стрічку, наклейку, жилет чи в одяг із світлоповертальними елементами.
  2. Якщо пішохід йде по тротуару чи пішохідній доріжці, то потрібно триматися правого боку. Якщо ж тротуарів немає, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку і не утруднюючи рух велосипедистів.
  3. Якщо пішохід вимушений рухатися по проїзній частині, то потрібно йти назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  4. Якщо пішоходи переносять громіздкі предмети або ж ведуть в руках мотоцикл чи мопед, то вони мають право рухатися по краю проїзної частини в один ряд, щоб не заважати іншим пішоходам на тротуарі.
  5. Переходити проїзну частину можна виключно по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних. Якщо їх немає – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
  6. Якщо пішохід виходить на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, він повинен впевнитись у тому, що до нього не наближається авто.
  7. Пішоходам заборонено раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід, а також заборонено допускати вихід на дорогу дітей дошкільного віку.
  8. У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
  9. Якщо наближається автомобіль із увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору (наприклад, пожежники чи поліція), пішохід повинен утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
  10. Якщо пішохід виявився причетним до ДТП, він повинен надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити правоохоронців, а також необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття поліцейських.

Які штрафи передбачені для пішоходів

У Патрульній поліції Києва нагадали, що у КУпАП передбачене покарання за порушення правил дорожнього руху пішоходами (ч. 1 ст. 127), які порушують такі правила:

Штраф становить 255 гривень. При цьому в поліції нагадали, що пішоходи зобов’язані дбати про свою безпеку, переходячи дорогу та рухаючись тротуарами.

Раніше ми писали про те, які незаконні штрафи автомобілістам можуть виписати на дорозі. Також ми розповідали, чи можна їзити на автівці, якщо відібрали права.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі