Тарифи на комунальні послуги попри складну економічну ситуацію в Україні через війну тривалий час залишалися незмінними. Усе змінилося 1 червня 2023 року, коли уряд пішов на не досить популярний крок і підвищив тариф на електроенергію до 2,64 гривні за кіловат-годину.
Редакція сайту Pro Гроші вирішила пояснити, чи зміняться тарифи на комуналку восени.
Нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заспокоїв українців заявивши, що до кінця 2023 року влада не збирається переглядати тарифи на комуналку.
"Такі тарифи, як на тепло, на гарячу воду, я переконаний, до кінця війни, до кінця воєнних дій в Україні переглядати не потрібно. Не треба додатково обтяжувати людей", – сказав він.
Крім того, в Україні продовжує діяти мораторій на підвищення деяких тарифів. Йдеться про:
- тарифи на централізоване опалення;
- тарифи на розподіл газу;
- тарифи на гарячу воду.
Тобто, до кінця бойових дій тарифи залишатимуться на довоєнному рівні.
Водночас наразі регулятори покривають різницю між вартістю закупки та реальною ціною, яку б мали платити споживачі. Враховуючи війну та те, що більшість комунальних підприємств опинилися у скрутному фінансовому становищі, вірогідність перегляду тарифів залишається високою.
Як вже змінилися ціни на комунальні послуги
У Держстаті повідомляли, що з квітня минулого року до квітня 2023 загальне подорожчання комунальних послуг становить 4%. Найбільше за цей час подорожчала послуга з утримання та ремонту житла – на 20,6%. А також:
- прибирання сміття – подорожчало на 17%;
- послуги з управління багатоквартирними будинками – на 1,8%;
- водопостачання – на 0,8%;
- каналізацію – на 0,7%.
Чи можна не сплачувати за світло, якщо у квартирі ніхто не живе?
Рахунки за світло можуть надходити навіть якщо квартира порожня, адже власник вже довгий час у ній не проживає. Як пояснили у компанії Yasno, не турбуватися про зайві нарахування у такому випадку можуть власники автоматичної системи обліку електричної енергії АСКОЕ. А ось іншим споживачам потрібно:
- вимкнути усі електроприлади та щомісяця передавайте одні й ті ж самі останні зафіксовані показання лічильника;
- також можна звернутися до оператора й попросити тимчасово припинити електропостачання — потім його можна буде увімкнути повторно.
Раніше ми писали, як українці можуть заощаджувати на комуналці. Також ми розповідали, Більше про тарифи на комунальні послуги в Україні читайте в нашій спецтемі.