Громадянам, які не можуть самостійно оплачувати повну вартість комуналки нараховують субсидію. Але деяких українців можуть змусити повернути частину отриманих грошей.
Про це нагадує Пенсійний фонд.
Які причини відмови у наданні допомоги на оплату комуналки
Підставами для відмови у субсидії або зменшення її розміру можуть бути:
- надання недостовірних відомостей про доходи і витрати членів сім'ї у декларації;
- зміни складу сім'ї;
- неповні відомості про майно, яким володіють члени сім'ї.
Якщо один із цих факторів з’ясується, то субсидіанту доведеться повернути частину грошей, що були незаконно отримані. Як правило, якщо домогосподарству призначено субсидію на наступний період, то частину переплати вираховуватимуть із суми нової субсидії. При цьому понад 20% нової суми вирахувати не мають права.
Кому необхідно подати заяви на субсидії заново
Для тих, хто вже отримував цю допомогу під час опалювального сезону, такі субсидії будуть перепризначені автоматично. Водночас, деяким категоріям українців необхідно подати заяви на отримання субсидій заново.
Повторно подавати заяву на субсидію треба у наступних випадках:
- якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
- якщо члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та оплачують житлово-комунальні послуги;
- якщо кількість зареєстрованих осіб, що фактично проживають, у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
- якщо домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Отримувачі субсидії повинні надати інформацію до органу Фонду протягом 30 днів. За відсутності необхідної інформації – житлова субсидія на такі послуги призначатися не буде.
Який розмір субсидії
Розмір субсидії в неопалювальний сезон складає в середньому від 350 до 400 гривень.
Як змінилися умови отримання та призначення субсидій
- Українці, які щонайменше місяць перебували у полоні та можуть підтвердити це відповідними документами, можуть розраховувати на призначення субсидії.
- Якщо зареєстроване чи фактичне місце проживання не збігається з адресою домогосподарства, то під час призначення субсидії не враховуватимуться доходи осіб, які перебувають у полоні чи вважаються зниклими безвісти.
- Житлову субсидію можуть призначити тільки за однією адресою – фактичним, задекларованим або зареєстрованим місцем проживання особи.
- Особи, які залишилися без газу через збройну агресію Росії та обігрівають оселю побутовими електроприладами, користуватимуться соціальними нормативами на послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.
- Виправляти помилки в декларації можна довше – тепер термін продовжили на час хвороби.
- Впродовж 30 календарних днів треба повідомити про особу зі складу домогосподарства, яка перебувала за кордоном сукупно більш як 60 днів (мова про період, за який враховують доходи).
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, чи можуть ще раз змінитися тарифи на світло до кінця року. Також ми пояснювали, самостійно розрахувати суму допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.