UA RU

Розподіл газу: за яким тарифом і чому повинні платити ті, хто ним не користується

Розповідаємо, які платіжки будуть отримувати ті українці, які не користувалися газом рік і більше

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

За розподіл газу можна не платити лише за однієї умови

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні раз на рік перераховують вартість, яку домогосподарство повинне платити за доставку газу. Для кожної сім'ї ця сума індивідуальна та залежить від кількох факторів. Але при цьому, навіть якщо за конкретною адресою понад рік не користувалися послугами газопостачання, платіжки все одно будуть надходити.

Pro Гроші розповідають, яку мінімальну суму за роподіл газу повинні платити українці.

Насамперед зауважимо, що тарифи за розподіл газу залежать від облгазу. Тобто у різних куточках України тарифи можуть бути різними та коливаються від 0,32 до 2,95 гривень за кубічний метр.

Найдешевші тарифи на розподіл газу 2023, грн/куб.м на місяць
1
Київгаз
0,32
2
Харківміськгаз
0,52
3
Кременчукгаз
0,55
4
Криворіжгаз
0,64
5
Черкасигаз
0,68

Найдорожчі тарифи облгазів на розподіл 2023, грн/куб.м на місяць
1
ТОВ Газпостачсервіс
2,95
2
ТОВ Спектргаз
2,82
3
Чернівцігаз
2,39
4
Закарпатгаз
2,39
5
Харківгаз
2,39
6
Тисменицягаз
2,39
7
Гадячгаз
2,39
8
Лубнигаз
2,39
9
Миколаївгаз
2,39
10
Уманьгаз
2,34

При цьому в Україні діє одне важливе правило – якщо споживач не користувався газом цілий рік, але підключений до труби, він усе одно має сплатити за послугу доставки. Існує визначенй мінімальний об'єм газу, за який необхідно заплатити.

Він залежить від переліку газового обладнання в оселі. Тобто платити потрібно за розподіл:

Тобто, наприклад, жителька Харкова, яка раніше користувалася газом лише для приготування їжі, але зараз його не використовує зовсім (наприклад, виїхала з міста), повинна заплатити 93,21 гривню за рік (2,39 гривень * 39 кубометрів).

А на практиці виходить так, що за доставку не платять лише ті споживачі, яких узагалі від’єднали від труби. При цьому це повинно бути підтверджено відповідним актом).

У іншому випадку розрахувати щомісячний платіж за розподіл газу можна і самостійно. Потрібно знати, що враховуються куби газу, які використало домогосподарство, з 1 жовтня одного року до 30 вересня наступного за формулою:

Зауважимо, що такий підрахунок доцільно проводити вже після 30 вересня. А платіжки з новими сумами за розподіл домогомподарство отримає з 1 січня 2024 року.

Чи можуть стягнути борг за житло, у якому ніхто не живе

Через війну багато українців перебувають за кордоном, а житло пустує. Також виникають ситуації, коли житло зруйноване, наприкалад унаслідок ракетного удару, а борг все одно вимагають стянути.

Адвокат Ростислав Кравець у коментарі Pro Гроші пояснив, чи можуть подати до суду на людину за несплату комуналки в порожньому будинку

Насправді не має значення, де знаходиться людина. Якщо є наявний борг, який не сплачується, а лише накопичується, то комунальні підприємства можуть запросто звернутися до суду, – пояснив адвокат.

Він також додав, що суд навіть може ухвалити рішення щодо стягнення заборгованості з власника нерухомості, яку було знищено внаслідок ракетних атак з боку РФ. Однак це може статися лише у тому випадку, якщо суд не матиме доказів.

Кравець вважає, що навіть, якщо суд знатиме про факт знищення будинку, але там була наявна заборгованість до моменту ракетного удару, то власнику цієї нерухомості ніхто не спише борг, його в будь-якому разі будуть стягувати.

Раніше ми писали про те, хто повинен платити за світло за новими тарифами. Також ми пояснювали, які тарифи на комуналку можуть зрости найпершими.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі