В одному з найбільших вантажних пунктів пропуску розмістили камери автоматичної фіксації. Наразі вони працюють у тестовому режимі, а через кілька тижнів, якщо пристрої виправдають очікування, їх запустять повноцінно.
Про це розповіла пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Камери розташували на кордоні з Польщею, в пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ", куди кожного дня приїжджають десятки транспортних засобів. Тестовий режим запустили в рамках проєкту "єЧерга", щоб домогтися цифровізації перетину кордону та мінімізації корупційної складової.
Камери автоматично визначають, чи зареєстрована вантажівка у системі "єЧерга", та миттєво передають інформацію прикордонникам. Загалом можна виділити такі етапи функціонування пристроїв:
- транспортний засіб під’їжджає до пункту пропуску;
- камера зчитує номерний знак;
- вантажівку чи автобус перевіряють на наявність у системі;
- спеціальний екран дає "зелене світло" на в'їзд;
- або показує сповіщення про відсутність даних у "єЧерзі".
За словами міністра Олександра Кубракова, подібний автоматизований підхід допоможе виключити з процесу людський фактор, отже зменшить ризики корупції та маніпуляцій на кордоні. Паралельно ще в п’ятнадцяти пунктах пропуску ведуть обстеження на встановлення таких камер. Якщо вони виправдають себе та дійсно пришвидшать процес, то з’являться не тільки в пункті "Ягодин – Дорогуськ".
На випадок вимкнень світла та блекауту вирішується питання про забезпечення резервним живленням і доступом до мережі Інтернет.
Як стати в електронну чергу на кордоні
Кожного дня в пунктах пропуску утворюються черги з легкових і вантажних транспортних засобів. Якщо водії мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажу, то можуть зареєструватися в електронну чергу та перетинати кордон без зайвих очікувань. Для цього треба відвідати сайт echerha.gov.ua і виконати такий алгоритм дій:
- обрати кнопку "Стати в чергу";
- зареєструватися, якщо це перше користування сервісом;
- ввести адресу електронної пошти;
- отримати код з підтвердженням і внести чотири цифри у відповідне поле;
- вказати номер телефону;
- вигадати пароль доступу до системи;
- після реєстрації вибрати кнопку "Стати в чергу";
- натиснути на потрібний міжнародний пункт пропуску;
- у розділі "Дані водія" обрати українське громадянство та занести персональні дані, включно з ім’ям і прізвищем, серією та номером закордонного паспорта, електронною поштою і номером телефону;
- внести інформацію про свій вантажний транспорт включно з країною реєстрації, типом і маркою;
- вказати номер митної декларації (форма МД-2) або поставити галочку "Я без вантажу";
- перевірити відомості та натиснути на кнопку "Стати в чергу".
Далі в розділі "Активні черги" в особистому кабінеті водії можуть бачити актуальну інформацію щодо часу очікування та прогнозованого терміну перетину кордону. За необхідності можна продовжити час стояння у черзі на 4, 6, 8 або 10 годин за допомогою кнопки "Переглянути".
Раніше сайт Pro Гроші писав, що виїхати швидко не вдасться і розповідав, де утворилися черги на кордоні України. Також ми повідомляли, на яких маршрутах УЗ з’явиться послуга для українок.