З 4 жовтня у Києві змінюються правила оплати проїзду за допомогою банківських карток, ApplePay та GooglePay. Такі нововведення потрібні для того, аби заощадити на банківських комісіях за кожну оплату проїзду.
Про це повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова, пише видання "Українська правда".
Річ у тім, що за кожну оплату проїзду банківськими картками, ApplePay та GooglePay з пасажира знімається 8 гривень, проте, є ще певний відсоток за обслуговування банківської операції, а цей відсоток вже платить місто. Тому, щоб зекономити кошти, громадянам запропонували платити один раз за два проїзди.
За словами депутатки, масове невдоволення киян такими нововведеннями викликано "недокомунікацією" між міською владою та населенням. Вона наголосила, що така технічна зміна на киянах не сильно відобразиться.
"Єдине, щоб люди не переживали, в них гроші не відразу знімаються, а можуть знятися в кінці дня. Якщо людина не проїхала в транспорті вдруге, то з її картки зніметься плата за одне користування транспортом (8 грн)", – зазначила Ксенія Семенова.
Сам факт оплати відображатиметься на валідаторі в тролейбусі чи автобусі. Тобто контролер не буде перевіряти телефон пасажира, аби переконатися, чи списалися гроші з картки за проїзд. Депутатка пояснила, що таким чином місто матиме можливість зекономити фактично 30% витрат на банківські транзакції.
Скільки кияни повинні платити за проїзд
Директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор заявив, що вартість проїзду у громадському транспорті Києва потрібно підняти майже в чотири рази. Це пов'язано з тим, що необхідно замінити маршрутки на тролейбуси з автономним ходом, адже тоді не треба витрачати великі суми для будівництва нової контактної мережі.
Таким чином, щоб це реалізувати, вартість проїзду у громадському транспорті має становити не 8 грн, як зараз, а 30 грн, враховуючи, що близько 50% пасажирів – це пільговики, які мають законне право на безплатний проїзд.
Раніше ми розповідали, як і чому дорожчав проїзд у Києві за останні 10 років. Також ми писали, яку частину зарплати доводиться віддавати за проїзд у столиці.