UA RU

Для українців діятимуть нові правила доступу до кордону – що відомо

Розповідаємо, кому з громадян потрібно буде отримувати спеціальний дозвіл, аби потрапити в прикордонну смугу

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українцям доведеться отримувати дозвіл для в'їзду в прикордонну смугу

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

В Україні тепер в'їзд в прикордонну смугу, яка визначатиметься проміжком до 5 кілометрів, буде здійснюватися за спеціальними дозволами. Таке нововведення не торкнеться громадян, які прямують до пунктів пропуску та тих, хто їде транзитом.

Відповідна Постанова Кабінету міністрів України від 7 грудня 2023 року №1292 з'явилася на сайті Урядового порталу.

Документ передбачає пропуск в прикордонну смугу українців та іноземців лише з дозволу Державної прикордонної служби. Йдеться про осіб, які в'їжджають, перебувають, проживають та проваджують роботи на цій території. Для того, аби отримати такий дозвіл, потрібно подати заяву до прикордонної служби в паперовій або електронній формі.

Кому не потрібно отримувати дозвіл

Новий пункт пропуску на кордоні з Польщею

Через страйки на польсько-українському кордоні було ухвалене рішення щодо запуску нового прикордонного пункту "Угринів – Долгобичув", який запрацював з 4 грудня 2023 року. Ним користуватимуться порожні вантажівки з масою понад 7,5 тонн (за винятком порожніх неочищених цистерн), які прямують до Польщі.

Оскільки найближчим часом КПП працюватиме в тестовому режимі, водіям не потрібно буде реєструватись у чергу для перетину кордону, а пропускати поки що планують понад 100 вантажівок на добу.

Такий крок є першим у процесі розблокування кордону, скорочення черг та підвищення пропускної здатності на польсько-українському кордоні, а також він безпосередньо спрямований на прискорення руху вантажівок.

Раніше ми розповідали, як блокада польського кордону впливає на вартість товарів в Україні. Також ми писали, як державні службовці можуть перетинати кордон під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі