Українці, які виїжджають до Польщі, можуть зіткнутися з неочікуваними проблемами. Адже закони та штрафи за деякі порушення у цій державі кардинально відрізняються від українських. Так, наприклад, у сусідній країні існують правила щодо життя у багатоповерхівках. Якщо їх порушити — будуть неприємності.
Про це пише сайт Сuk.pl.
Чого не можна робити, якщо живеш у польській багатоповерхівці
- Паркувати автівку аби як
Залишати свою автівку дозволено у внутрішньому паркінгу будівлі. Натомість якщо залишити автомобіль на проїзді, на тротуарі або на місці для інвалідів — навряд чи це залишиться поза увагою відповідних служб.
- Вимикати опалення у квартирі
У деяких українців є можливість регулювати тепло у власних оселях, або ж взагалі вимикати опалення, якщо надовго кудись відлучаються.
Та виявляється, що у Польщі за це можна отримати штраф. Усе через те, що в багатьох кооперативах чи громадах в нормативах прописана мінімальна температура у квартирі.
- Смітити
Багатоповерхівки у Польщі обладнані спеціальними місцями для збору сміття. Вони промарковані відповідними знаками. Мешканці зобов'язані збирати відходи та викидати їх у спеціальний контейнер.
Якщо хтось із мешканців порушить це правило, викинувши сміття у недозволеному для цього місці або залишить його на сходах чи у під'їзді — їм загрожує штраф у розмірі від 100 до 500 злотих.
- Порушувати тишу вночі та навіть вдень
Найчастіше непорозуміння між сусідами виникають через порушення так званої "нічної тиші", яка зазвичай триває з 22:00 до 6:00.
У Кодексі про дрібні правопорушення йдеться про те, що громадян, які кричать, шумлять або порушують спокій чи відпочинок інших мешканців у нічний час, можуть арештувати, покарати штрафом і навіть позбавленням волі.
Цікаво, що штраф можна отримати і за "денний шум". Це стосується, наприклад, гучних сварок або постійного прослуховування музики.
За що ще можуть оштрафувати у Польщі
- за гармидер у будинку загрожує штраф у розмірі 500 злотих;
- за відпочинок топлес у теплу пору року;
- за гриль на балконі:
- за наявність предметів, які перешкоджають входу до квартири або виходу з помешкання;
Крім того, в багатьох кооперативах заборонено курити на балконах.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, за що українців у Німеччині можуть оштрафувати на 50 тисяч євро. Більше про життя українців за кордоном читайте в нашій спецтемі.