В Україні найбільш поширеною іноземною валютою є долар США, і багато людей зберігають купюри різних років випуску. Але іноді виникають проблеми з обміном валюти, особливо з купюрами 2006 року випуску. Чи є причини для таких відмов і чому це відбувається?
Про це розповідає редакція сайту Pro Гроші.
Чи можуть українцям відмовити в обміні доларів 2006 року
Перш за все, варто зазначити, що законодавство України не обмежує обмін іноземною валютою залежно від року випуску.
Згідно з постановою Національного банку України (НБУ), всі банкноти, випущені після 1914 року, включаючи долари 2006 року, продовжують бути дійсними. Таким чином, незалежно від року емісії, банки та обмінники зобов'язані приймати всі доларові купюри.
"Жодних законів чи постанов, які визначають, що долари певних років недійсні, немає. Усі долари, які випускаються з 1914 року і по сьогодні, вважаються дійсними", – зазначили в НБУ.
Чому виникають конфлікти при обміні деяких купюр
Попри відсутність законних підстав для відмови, деякі банки та обмінники продовжують відмовлятися приймати долари 2006 року. Стан купюри може бути основною причиною відмови.
На гарячій лінії НБУ пояснили, що проблеми можуть виникнути, якщо купюра:
- пошкоджена;
- має розриви;
- сильно зношена;
- має плями фарби.
Купюра може не бути прийнята, якщо вона має деякі пошкодження.
Крім того, банк може стягнути з вас комісію за обмін купюри, яка була пошкоджена, або запропонувати вам надіслати її на обмін в іноземний банк-кореспондент. Зверніть увагу, що за таку послугу можуть стягуватися додаткові витрати.
Відповідно, краще звернутися до іншого банку або обмінного пункту, якщо людина зіткнулася з проблемою з обміном купюр.
Зверніть також увагу на те, що внутрішні правила банку деяких касирів можуть відрізнятися від офіційних правил НБУ.
Раніше ми розповідали про те, які номінали долара існують у 2024 році. Також ми писали про те, як самостійно визначити справжність доларових купюр.