У січні 2023 року в Україні відновили приймання заявок на грошову допомогу від УВКБ ООН. Зареєструватися на отримання виплати в розмірі 6 600 грн можна в десятьох регіонах країни.
Про це повідомила пресслужба благодійного фонду "Право на захист".
Грошова допомога від УВКБ ООН – це одноразова виплата в розмірі 2 220 гривень щомісячно на особу протягом трьох місяців.
Хто може отримати допомогу
Зареєструватись на виплати від УВКБ ООН можуть ті, хто не отримував міжнародну допомогу раніше, а також підпадає під визначені програмою умови та критерії:
- переселенці, які перемістилися після 24 лютого 2022 року та мають вразливості з переліку нижче ;
- особи, що не переміщувалися після 24 лютого 2022 року, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська та мають вразливості з переліку нижче;
- люди, які повернулись до місця постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року та мають вразливості з переліку нижче.
Перелік обов’язкових критеріїв вразливості для всіх трьох вищезазначених категорій, що дають можливість подати заявку на допомогу:
- родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
- родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родини з однією або декількома особами з особливими потребами;
- прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
Також допомогу не зможуть отримати родини, які раніше отримували грошову допомогу від міжнародних організацій, а також чий дохід перевищує 5 400 грн на особу.
Які документи необхідно надати для реєстрації
Зазначимо, що для збору даних мають бути присутні всі члени родини. Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів, але за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я.
Інформація, яку необхідно буде надати:
- ПІБ згідно з документом, що посвідчує особу;
- місце та дата народження, номер телефону (на який вам надійде СМС про надходження коштів!);
- податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
- свідоцтво про народження дітей (за наявності);
- номер банківської картки (необхідний для виплати допомоги). Картки "єПідтримка" не підходять;
- будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо)
Попереджаємо, що співробітникам фонду не потрібно знати ваш код CVV.
Способи виплати грошової допомоги
Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована голові домогосподарства (визначеного при реєстрації на допомогу) одним з наступних шляхів:
- Шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd.
Ви отримаєте таке sms-повідомлення про зарахування коштів:
"Вам надійшов переказ від УВКБ ООН у розмірі ХХХХ грн. Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3vdWVAX або гарячою лінією 0 800 307 711". - Через Western Union для тих сімей, які не мають банківського рахунку. Ви отримаєте SMS–повідомлення з кодом банківського переказу (MTCN–код), який разом з документом, що посвідчує особу (паспорт, ID картка, інший державний документ), треба мати з собою для отримання грошової допомоги у будь-якому відділенні Western Union. Адреси відділень Western Union доступні тут.
- Ви також можете отримати переказ в будь-якому відділенні банків-партнерів.
Дізнатися адреси пунктів збору даних у вашій області можна на сайті фонду.
Раніше сайт Pro Гроші писав, хто з українців може отримати грошову допомогу в Польщі. Також ми розповідали, хто з українців може отримати допомогу з часткового безробіття.