У разі поранення за військовослужбовцями зберігається грошове забезпечення за останньою займаною посадою на весь час лікування, але не більше ніж на 12 місяців поспіль. Це стосується як перебування в лікувальних закладах, так і відпустки для лікування.
Про це йдеться у матеріалі сайту "Турбота про військовослужбовця".
Проте не пізніше ніж за 4 місяці після початку лікування, військовослужбовець має пройти ВЛК для визначення потреби у подальшому лікуванні.
Додаткова винагорода у разі поранення
Якщо військовослужбовець отримав поранення в бою, то має право на додаткові кошти – 100 тисяч гривень на місяць.
Коли її виплачують:
- під час перебування на стаціонарному лікуванні (включаючи лікування за кордоном);
- під час відпустки для лікування у разі тяжкого поранення.
Щоб громадянину отримати гроші, треба надати довідку про обставини травми (форма №5), де буде вказано, що поранення сталося під час захисту країни, а також:
- що військовослужбовець дотримувався правил безпеки;
- був у засобах індивідуального захисту;
- не перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
Якщо цього не буде вказано, то гроші можна не отримати.
Одноразова грошова допомога
Така допомога передбачена для тих, хто отримав інвалідність або частково втратив працездатність. Розмір допомоги залежить від групи інвалідності та прожиткового мінімуму. У 2024 році для інвалідів I групи встановлено виплату у розмірі 1 211 200 гривень.
Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, що виплачується раз на рік у розмірі місячного грошового забезпечення.
Також, якщо після поранення військовослужбовця визнано обмежено придатним або непридатним із переглядом через 6–12 місяців, протягом двох місяців зберігається виплата за останньою займаною посадою, а після цього виплачується додаткова винагорода – 20 100 гривень.
Раніше ми писали, скільки отримують військовослужбовці, виведені поза штат. Також ми повідомляли, у яких випадках військовослужбовцю можуть відмовити у грошовому забезпеченні.