Багато українців, які народилися в СРСР, мають певні "раритетні" речі: ордени, медалі, різноманітні монети, марки та ін. Однак є один вид антикваріату, який бувши у всіх на виду, рідко викликає питання про вартість.
Pro Гроші вирішили дослідити, скільки ж можна заробити, продаючи радянські скульптури, що покриваються пилом на полицях ваших бабусь та дідусів.
"Вишивальниця" Полонне
Таку статуетку мав бачити кожен хоча б раз в житті. Вона існує у двох варіаціях: зі світлим чубом і вишиванкою, і з чорним чубом і червоною вишиванкою. Порцелянова фігурка була створена Полонським заводом художньої кераміки в Києві.
Ціни варіюються від 700 до 4 000 грн залежно від року випуску, стану та виду.
Порцелянова статуетка "Царівна-Лебідь з шулікою"
Надзвичайно деталізована і досить рідкісна порцелянова статуетка, створена Київським Експериментальним кераміко-художнім заводом. Дата випуску – приблизно 50-ті роки. Оцінюється від 1 200 до 22 500 грн.
Статуетки "Оркестр"
Створені видатною українською скульпторкою Ольгою Рапай, ці порцелянові музиканти можуть принести їх власнику чималу суму. За комплект з двох фігурок у відмінному стані пропонують до 12 500 грн.
Статуетка "Коломийка"
Цей витвір мистецтва створений Городницьким заводом. Якщо у вас на поличці стоїть така, терміново шукайте антиквара. За порцелянове "чудо" відмінної якості окремі колекціонери готові будуть віддати 25 000 грн.
Статуетка "Козак"
Скульптор С. Ковнер, 1960 р. Даний екземпляр є надзвичайно рідкісним, тому далеко не кожен може розуміти його справжню вартість. Все ж, якщо ви володієте такою статуеткою, то ваш гаманець може потовщати на 50 000 грн.
Статуетка "Вакула і чорт" (М. В. Гоголь "Сорочинський ярмарок")
Дана порцелянова композиція була створена скульптором А.Заваловим у 50-х роках минулого століття. Розміри статуетки невеликі, всього 15 см, однак є один незначний нюанс — вона коштує близько 190 000 грн.
Варто зауважити, що цінність цих витворів мистецтва зростає щороку, а іноземні антиквари готові віддати цілі статки за ці рідкісні шматочки історії.
Раніше ми розповідали, які українські монети можна продати за шалені гроші. Також ми повідомляли, як заробити, продаючи брухт.