UA RU

Все не так просто: як оформити опікунство над дитиною під час війни

Для початку вам потрібно звернутися до служби у справах дітей і надати певний перелік документів

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Комісія прийматиме рішення стосовно дітей протягом місяця

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Процедура всиновлення або встановлення опіки загалом є складною та довготривалою. Однак на період воєнного стану в Україні її спростили. Набагато швидше ви можете тепер оформити опікунство над дітьми, які залишилися без піклування через те, що місцеперебування батьків невідоме. Така форма опіки називається "Тимчасове влаштування".

Про це пише Мінреінтеграції.

Які документи необхідно зібрати

Зверніть увагу, що тимчасово прихистити дитину, яка опинилася без батьків у воєнний час, можуть тільки ті, хто перебуває у сімейних чи родинних відносинах (в тому числі хрещені батьки).

Для цього вам потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання чи перебування дитини й надати:

Комісія буде розглядати ваші документи протягом місяця.

"Після позитивного рішення служба у справах дітей видає наказ про тимчасове влаштування дитини. Він і є підставою для її тимчасового перебування в сім’ї родичів. Також наказ дає право представляти інтереси дитини перед третіми особами", – йдеться у повідомленні.

Чи потрібний дозвіл батька дитини, щоб виїхати за кордон під час війни

Раніше ми вже пояснювали, що відповідно до українського законодавства, підлітки, які досягли 16 років, можуть вільно самостійно виїжджати в іншу країну. Однак, якщо дитині ще немає 16 років, то вона може виїжджати в іншу країну лише за згодою батьків або усиновлювачів чи піклувальників. Виїзд повинен відбуватися у супроводі:

Раніше ми писали про те, які документи треба мати для виїзду за кордон на авто. Також ми пояснювали, кому з чоловіків дозволений виїзд за кордон під час мобілізації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі