В Україні продовжує прискорюватися інфляція. Споживчі ціни у листопаді 2022 року, якщо порівняти з груднем минулого року, збільшилися на 33,5%.
Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Що подорожчало найбільше
Не секрет, що у 2023 році через напад Росії в Україні подорожчали майже усі товари. Що стосується продуктів харчування, то тут майже за рік серйозно подорожчали:
- яйця — на 80,7%;
- фрукти — на 70,5%;
- овочі — на 49,6%;
- риба та рибопродукти – 44,5%;
- цукор — на 32,9%;
- хліб та хлібопродукти — на 29,7%;
- макаронні вироби – на 27,5%.
Змінилися також ціни на олію, яка коштує тепер на 25,7% дорожче, ніж у 2022 році. Але і це ще не все. Також додали у ціні наступні товари:
- м'ясо та м'ясопродукти — на 24,4%;
- сир та м'який сир — на 22,6%;
- хліб — на 19,9%;
- молоко — на 16,3%.
Як збільшити фінансові заощадження в Україні
На жаль, не кожному з нас пощастило мати високооплачувану роботу, але у сучасному світі існує безліч можливостей, завдяки яким можливо якщо не розбагатіти, то хоча б відчувати себе доволі забезпеченим. Головне – підійти до процесу правильно і добре розібратися у питанні. Мова, найперше, про інвестування, тобто покупку акцій різних компаній.
При цьому інвестор отримує так звані дивіденди, тобто дохід за результатами розподілу чистого прибутку компанії. Щоб заробити на акціях, достатньо здійснити три кроки: зареєструвати рахунок у брокера, поповнити його, купити акції на фондовому ринку.
Що стосується ризиків, то інвестування завжди є "грою в рулетку", оскільки будь-які коливання на біржі здатні знецінити що завгодно. Від фінансових криз не застрахований ніхто, тож пам'ятайте: інвестуючи власні фінанси, ви завжди ризикуєте втратити весь капітал. Але одночасно можете значно його примножити.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, що може ще більше посилити інфляційний тиск в Україні вже наступного року. Також ми писали про те, як знайти нову роботу, не звільняючись зі старої.