UA RU

Відмова від повістки та призов студентів на службу: головне про мобілізацію за тиждень

Вже понад рік в Україні триває воєнний стан, під час якого мобілізувати на фронт можуть всіх військовозобов'язаних чоловіків, але з дотриманням певних правил

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Головні новини про мобілізацію та військову службу за тиждень

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні триває загальна мобілізація під час якої чоловіки призовного віку від 18 до 60 років можуть отримати повістки для проходження військової служби. Проте, у деяких громадян досі виникають питання щодо правил, за якими проходить призов на фронт.

Сайт Pro Гроші зібрав головні новини поточного тижня про призов на військову службу.

Відмова від повістки на роботі


Згідно з чинним законодавством, окрім уповноважених осіб, повістки військовозобов'язаним чоловікам можуть вручати і їх роботодавці. Але при цьому вони мають дотримуватися певних правил:

Якщо роботодавець виконав всі вищезазначені дії, то відповідальність за неявку до ТЦК вже нестиме призовник. Також роботодавцеві бажано зафіксувати факт вручення повістки, адже працівник може відмовитися її отримувати, але навіть у такому випадку документ все одно вважатиметься врученим.

За неявку до військкомату військовозобов’язаний працівник може понести адміністративну відповідальність та отримати штраф від 3 400 до 5 100 гривень.

Заповнення повістки перед врученням


Як пояснив адвокат Роман Сімутін, наразі в Україні затверджено новий зразок повістки, яка заповнюється та підписується начальником, а у самому документі зазначається номер розпорядження, на підставі якого викликається особа та уповноважується особа на її вручення.

Якщо якийсь з цих пунктів було порушено, то повістка вже не вважатиметься законною й призовники мають право не підписувати документ або взагалі від нього відмовитися.

Мобілізація студентів-дистанційників іноземного вишу


Українське законодавство передбачає надання відстрочки для студентів денної або дуальної форми іноземних навчальних закладів. Тому чоловіки, які вступили на денну або дуальну форму навчання за межами країни, можуть бути звільненими від призову на законній підставі.

Військова служба строковиків


В Україні 31 липня набув чинності законопроєкт, який надає строковикам право перевестись на військову службу за призовом під час мобілізації. Йдеться про громадян, строк служби яких вже закінчився, але його продовжили понад встановлені строки, або які під час дії воєнного стану вислужили не менше шести місяців.

Також документ передбачає перехід на військову службу за призовом під час мобілізації лише за власним бажанням строковиків.

Раніше ми розповідали, чому ТЦК влаштовують "облави" на вулицях. Також ми писали, що від призову хочуть звільнити нову категорію чоловіків. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі