Індексація пенсій у 2024 році торкнеться абсолютної більшості пенсіонерів. До того ж в уряді обіцяють осучаснити виплати завдяки бальній системі.
Про це сказала в етері телемарафону міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
За її словами, зараз громадяни, які вийшли на пенсію у різні роки, маючи при цьому однаковий стаж та, приміром, середню зарплату, отримують різний розрахунковий розмір пенсії. Але середня зарплата в країні зростала кожного року, саме це й вплинуло на те, що українці отримують різну пенсію.
"За законодавством, якщо людина вийшла на пенсію у 2000-му році, то їй розраховували на підставі заробітку того року. Індексація не була щорічною. І ця несправедливість, коли люди розуміють, що працювали однакову кількість років, у них була однакова зарплата, а ось пенсії дуже відрізняються", – розповіла Жолнович.
Ця ситуація, як зазначила чиновниця, зміниться вже наступного року. Так, за кожний місяць роботи пенсіонерам нарахують бали. Якщо зарплата була середньою, то людина отримає десять балів.
Якщо зарплата була вищою за середній рівень, то українцям, наприклад, можуть нарахувати одинадцять балів, а якщо менша – дев’ять.
Якою є середня зарплата у 2023 році
Станом на серпень, як свідчать дані аналітики Work.ua, рівень середньої зарплати по Україні складає 17 500 гривень. Це на 500 гривень більше, ніж було у липні.
Найбільше зростання зарплати зафіксовано в категоріях:
- топменеджмент, керівництво вищої ланки – з 32 500 гривень до 35 000 гривень;
- нерухомість – з 33 000 гривень до 34 000 гривень;
- транспорт, автобізнес – з 22 500 гривень до 23 500 гривень;
- ЗМІ, видавництво, поліграфія – з 16 500 гривень до 17 000 гривень;
- юриспруденція – з 16 000 гривень до 17 000 гривень.
Також більше почали отримувати громадяни, які займають конкретні посади:
- зарплата медіабаєра збільшилася до 55 000 гривень;
- ендодонтиста – до 41 250 гривень;
- рихтувальника – до 35 000 гривень;
- координатор зі збуту – до 34 000 гривень.
Кому планують заборонити оформлювати пенсії
Мова про громадян, які погодилися співпрацювати з російськими окупантами під час повномасштабного вторгнення РФ до України. За словами міністерки соціальної політики Дарії Марчак, заборонити цим людям оформлювати українські пенсії має уряд. Для цього потрібно ухвалити новий законопроєкт щодо обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України.
Раніше ми писали, як змінюватиметься страховий стаж у наступні п’ять років. Більше про соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.