Навіть попри те, що на роботу в Німеччину приїжджають трудові мігранті з усього світу, в країні все одно не вистачає працівників, а ринок праці страждає через дефіцит кадрів. Тож зараз в Німеччині бракує фахівців робітничих професій, наприклад, електриків, механіків, інженерів тощо.
Про те, яких спеціалістів найбільше шукають у 2023 році, пише видання Wage Centre.
Оскільки в Німеччині дуже популярні робітничі професії, то одна з найголовніших умов успішного працевлаштування – це потрібність того чи іншого спеціаліста на ринку праці. Саме тому багато громадян, які лише закінчують школу, вже знають, яку професію вони незабаром здобуватимуть.
Наразі кілька галузей на німецькому ринку праці дещо страждають через дефіцит кадрів. Йдеться про такі сфери:
- промисловість;
- інформаційні технології;
- медицина;
- фінанси;
- наука та освіта.
Які професії найбільш потрібні в Німеччині у 2023 році?
- Автомеханік.
- Автоелектрик.
- Акушер.
- Медсестра та лікар швидкої допомоги.
- Сантехнік.
- Інженер-механік.
- Інженер-будівельник.
- Інженер-електрик.
- Механік систем кондиціонування та холоду.
- Оператор call-центру.
- Програміст (різні напрямки).
- Зварювальник.
- Сільськогосподарський робітник.
- Соціальний працівник (догляд за людьми похилого віку).
- Спеціаліст у сфері готельно-ресторанного бізнесу та туризму.
- Вчений, професор університету.
- Вчитель/вихователь.
- Фінансист та бухгалтер.
Яку зарплату пропонують працівникам?
Станом на 2023 рік середня заробітна плата в Німеччині є однією з найвищих в Європі. Таким чином спеціаліст на середній посаді з неповною освітою може заробляти приблизно 4 000 євро на місяць (165 216 грн).
Якщо говорити про фахівців з вищою освітою, то вони можуть розраховувати на середню зарплату близько 5 000 євро (206 484 грн). А працівники без освіти заробляють в середньому близько 3 500 євро на місяць (144 540 грн).
Наразі мінімальна зарплата в Німеччині становить 12 євро на годину. Тобто, спеціалісти, які працюють 8 годин на день, мають заробляти щонайменше 1 920 євро на місяць (79 289 грн).
Раніше ми розповідали, як змінилися правила надання грошової допомоги в Німеччині з 1 липня. Також ми писали, на кого треба навчатися в Польщі, щоб потім багато заробляти. Більше про закордонне життя читайте в нашій спецтемі.