В Україні триває війна, а тому продовжується і мобілізація. Повістку можуть отримати всі військовозобовʼязані чоловіки від 18 до 60 років. Варто памʼятати, що документ вам можуть передати навіть на роботі.
Голова адвокатського обʼєднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець розповів сайту Pro Гроші про те, чи вважається така процедура законною та хто понесе відповідальність, якщо керівник підприємства не надав вам повістку.
Такі повістки законні. В Україні можливе вручення повісток через ЖЕК, ОСББ, вашого керівника на роботі. Саме керівник підприємства буде нести відповідальність у тому випадку, якщо він цю повістку вам не передасть, – говорить експерт.
У такому випадку керівник повинен мати відповідну відомість. Коли ви отримали повістку, то маєте підписати документ, де буде вказано дату та час.
Якщо ви відмовляєтеся приймати повістку, яку вам передає керівник, то одразу на місці складається акт зі свідками, у якому зазначається, що вам намагалися вручити документ, однак ви від нього відмовилися.
Якщо ви відмовилися від повістки без причини, то вам може загрожувати адмінвідповідальність, а саме – штраф, – говорить Ростислав Кравець.
Якщо такого акту не буде, і не буде відомо про те, чи намагався керівник вручити вам повістку, то в такому випадку відповідальність понесе керівник підприємства.
Чому вручають повістки на вулиці
Раніше ми вже розповідали, що таким чином в Міністерстві оборони збирають інформацію про військовозобов'язаних та оновлюють її. Все через те, що наразі чоловіки досить рідко надають у територіальні центри комплектування важливі дані про себе, а саме:
- яку освіту отримали;
- куди переїхали;
- коли одружились, розлучились чи у них з'явились діти.
"Якби військовозобов'язані самі подавали оновлені дані в територіальні центри, ніхто не ловив би їх на вулицях, – розповів начальник управління персоналом штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
Чи буде масова мобілізація в Україні
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що поки в Україні не планують оголошувати масову мобілізацію для того, щоб відбити подальшу агресію Росії. Він стверджує, що на цей час до лав ЗСУ залучають лише необхідних на фронті спеціалістів.
"Спеціалістів беремо особливих, які нам потрібні для тих чи інших задач. Але в такій масовій мобілізації станом на сьогодні я не бачу потреби", — розповів міністр.
Однак треба розуміти, що ситуація на фронті може змінитися у будь-який момент. Саме цей факт може призвести до оголошення нової хвилі мобілізації.
Раніше ми писали про те, як у 2023 році українцям видаватимуть повістки. Також ми пояснювали, чи законно вручати повістки на вулиці з січня 2023 року.