Україна за підсумками 2022 року посіла 116 сходинку у світовому рейтингу "Індекс сприйняття корупції" (CRI). Усього рейтинг налічує 180 країн світу.
Про це повідомляється на сайті Transparency International Ukraine.
Зазначається, що наша країна минулого року отримала 33 бали зі 100 можливих — найвищий показник для України відколи працює оновлена методологія розрахунків (CRI). А впродовж останніх десяти років рейтинг нашої держави зріс на 8 пунктів.
"Попри російське вторгнення, наша країна показала, що її прогрес у боротьбі з корупцією — це стійкий процес, який триває навіть у найскладніший період існування держави", — йдеться у повідомленні.
Додамо, що разом з Україною 33 бали набрали такі країни, як:
- Алжир;
- Ангола;
- Замбія;
- Монголія;
- Сальвадор;
- Філіппіни.
На один бал більше мають Боснія та Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне. А на бал менше, ніж має Україна, — Домініканська Республіка, Кенія та Нігер.
Як розраховується Індекс сприйняття корупції
Це робиться на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ та дослідницьких центрів. CPI охоплює сприйняття корупції в публічному секторі експертами, зокрема:
- хабарництво;
- розкрадання коштів;
- кумівство на держслужбі;
- ефективне переслідування корупціонерів;
- надмірну бюрократію;
- наявність антикорупційних законів.
CPI вимірює саме сприйняття, а не фактичний рівень корупції.
Як в Україні боролися з корупцією у 2022 році
Для боротьби з корупцією влада вдалася до декількох кроків, а саме:
- визначилася з державною антикорупційною стратегією;
- призначила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), через що активізувалися розслідування з топкорупції;
- підвищила ефективність Вищого антикорупційного суду — за 2022 рік суд розглянув 49 справ, з яких 37 — із винесенням вироків.
Що з корупцією в інших країнах
Як зазначалося вище, у світовому рейтингу налічується 180 країн світу. Серед них є й сусіди України, зокрема Польща, Словаччина, Молдова та інші. Усі вони випередили нашу країну. Ось як розподілилися місця у рейтингу:
- Росія — 137 місце, 28 балів (-1);
- Білорусь — 91 місце, 39 балів (-2);
- Польща — 45 місце, 55 балів (-1);
- Словаччина — 49 місце, 53 бали (+1);
- Угорщина — 77 місце, 42 бали (-1);
- Румунія — 63 місце, 46 балів (+1);
- Молдова — 91 місце, 39 балів (+3).
Раніше ми розповідали про плани України вступити до ЄС до 2025 року. Також ми писали, яких збитків зазнали українські олігархи через війну.