UA RU

Польща оновила перелік затребуваних професій: кому пощастило потрапити до списку

Розбиралися, як швидко знайти роботу в сусідній країні та спеціалістів яких професій бракує

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Спеціалістів яких професій бракує в Польщі

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Від початку повномасштабної війни багато українців змушені були виїхати в інші країни в пошуках безпечного життя. Відомо, що багато наших громадян переїхало до сусідньої Польщі.

Через великий потік біженців польська влада склала детальний перелік професій, які мають попит на ринку праці у 2023 році. У першу чергу, багато вакансій вимагають використання фізичної праці, також потрібні спеціалісти по догляду за самотніми та літніми особами, бракує кадрів й серед працівників освіти та медицини.

Про це повідомляє видання Yavp.pl із посиланням на урядовий "Барометр професій 2023".

Через дефіцит працівників також страждають логістика та кур’єрські послуги, охорона здоров’я і туризм. Цікаво, що акушерок та медсестер не вистачає у 90% регіонів, а влада 84 польських повітів називає цю проблему "дуже великою". Крім того, існує проблема із нестачею професійних водіїв через те, що представники цієї професії дуже часто змінюють місце роботи.

Які професії потрапили до списку дефіцитних у Польщі у 2023 році:

З переліку затребуваних професій зникли пекарі. Це сталося через те, що багато пекарень опинилися під загрозою закриття через високі ціни на енергоносії.

Чи вплинула війна на вашу роботу?

Як знайти роботу та в якому регіоні Польщі найбільше вакансій

Для біженців з України в Польщі запустили спеціальний сайт із пропозиціями роботи, де наші громадяни можуть швидко та легко знайти роботу за фахом. Аби скористатися ним, потрібно отримати номер PESEL.

Наразі найбільше вакансій мають компанії на заході Польщі. Також багато вільних робочих місць є в Нижньосілезькому та Мазовецькому воєводствах. Найменше вакансій — у прикордонному з Україною Підкарпатському воєводстві.

Польща оновила правила в'їзду на територію країни

Відтепер українців зобов'язали пред'являти електронний документ Diia.pl, якщо вони повторно перетинають польський кордон. Умова є обов'язковою для людей, які не хочуть втратити статус UKR.

Громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, а потім знову виїхали з країни, мають повернутися назад не пізніше ніж за 30 днів від моменту виїзду, аби не втратити статус біженця. Прикордонники перевірятимуть електронний документ навіть у тому випадку, якщо українець їде до Польщі на роботу чи з іншою метою, але при цьому користуватиметься захистом.

Раніше ми писали про те, що польська влада полегшила умови для українських водіїв. Також сайт Pro Гроші повідомляв, що Польща готує низку змін у Трудовому кодексі. Більше про життя українців за кордоном читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі