Військовослужбовці в Україні отримують низку грошових виплат серед яких є й підйомна допомога.
Про це йдеться в Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
У яких випадках можна отримати таку допомогу
- При переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу, на нове місце військової служби в інший населений пункт.
- У зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців.
- У зв’язку з передислокацією військової частини.
Сума підйомної допомоги становить розмір місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби.
Також військовослужбовцю та кожному члену його сім'ї виплачуються добові за кожний день перебування в дорозі. Наразі розмір добових становить 300 гривень на особу за умови надання квитків. Якщо такі квитки відсутні, то добові виплачуються за одну добу переїзду.
Такий вид допомоги виплачується на підставі наказу командира військової частини. Для цього військовослужбовець має написати відповідний рапорт.
Командир, який видає наказ про виплату підйомної грошової допомоги, може організувати перевірку достовірності даних про переїзд членів сім’ї військовослужбовця до його нового місця служби. У такому разі створюється відповідна перевіряюча комісія.
Як отримати грошову допомогу у разі загибелі військового
Допомога виплачується членам сім'ї загиблого та тим, хто був у нього на утриманні:
- батькам;
- дружині/чоловіку;
- дітям, які знаходилися на утриманні загиблого;
- дітям, які стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття та знаходилися на утриманні загиблого;
- дітям, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти.
Грошова виплата поділяється на частини:
- перша частина — 1/5 від призначеної суми;
- друга частина ― залишок невиплаченої суми (4/5 від призначеної суми) виплачується щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.
Раніше ми розповідали, яку компенсацію за оренду житла отримують військові. Також ми писали, коли військовим можуть відмовити у виплаті компенсації у разі поранення.