Телефонне шахрайство – одна з проблем сучасного суспільства, представники якого мають безліч карток у різних фінустановах та інтернет банкінг. Аферистам ми здаємося легкою здобиччу, оскільки зв’язок телефоном залишає тебе повністю анонімним.
Pro Гроші зібрали найпоширеніші приклади шахрайських дзвінків, після яких номери краще вносити у чорний список.
Номери платних послуг
Якщо вам телефонують з номеру, який починається комбінацією 8-800, краще не беріть слухавку. Це так звані номери платних послуг, після прийняття такого виклику ви можете не дорахуватись грошей на рахунку.
Звісно, не всі, хто телефонують з таких номерів шахраї, це може бути реклама певних товарів, що також дуже дратує багатьох людей.
"Перетелефонуйте мені"
Інколи буває таке, що після підняття слухавки розмова припиняється нібито випадково. Так шахрай змушує вас передзвонити на номер, який є платним, після чого з вашого рахунку знімуть кошти.
Також такий обдзвін може бути перевіркою активності потенційної жертви, після чого вас може чекати справжня атака незрозумілими смс-повідомленнями і дзвінками.
Тож якщо ви не любите рекламу і не хочете ризикувати – одразу заносьте такі номери до чорного списку.
"Закордонні" дзвінки
Часто аферисти використовують для своєї діяльності номери з кодами інших держав, а потім представляються фахівцями по роботі з іноземними клієнтами та рахунками.
Наприклад, повідомляють, що ви нібито отримали грошовий валютний переказ з-за кордону і щоб його отримати, потрібно уточнити певні дані картки.
Пам’ятайте, що справжні працівники банків ніколи не запитують пароль чи CVV-код, тож одразу кидайте слухавку і заносьте номер у чорний список.
Якщо ви хвилюєтесь з приводу своїх грошей на картці, можете зателефонувати у свій банк самостійно і запитати, чи справді на вас було оформлено якийсь переказ.
Фальшиві банки
Крім цього, для створення іміджу банківського працівника шахраї можуть використовувати номери, які схожі на контактні номери справжніх банків.
Можуть дублюватися код та перші декілька цифр, щоб у жертви виникло відчуття, що справді телефонують з її фінустанови.
Номер може бути ще більш схожим, а відрізнятимуться усього кілька цифр. Такі номери викуповують за великі гроші ціли злочинні угруповання, тож якщо "працівник" починає ставити дивні запитання – одразу кидайте слухавку та блокуйте афериста.
Можна також перевірити той чи інший номер на спеціальних сайтах, куди постраждалі викладають дані шахраїв або самостійно додати у список будь-який номер, з якого вам телефонували злочинці.
Раніше ми писали, як українців обманюють із продажем квартир і розповідали про нову схему аферистів.