Українці, які виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення Росії та народили дітей в інших країнах, можуть дистанційно оформити виплату допомоги при народженні малюка.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Як змінилася процедура?
Раніше українки, якщо народжували дитину за кордоном, отримували допомогу лише після свого повернення на Батьківщину. Адже для цього потрібно було особисто звернутися до органу соціального захисту населення.
Тепер уряд дозволив одному з батьків, який тимчасово перебуває за кордоном, надсилати заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання.
Крім заяви, тато чи мама малюка повинні надіслати видані компетентними органами країни перебування та легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.
Отже, матері виплатять українську допомогу на дитину в країні, де вона отримала тимчасовий прихисток.
Які документи потрібно надсилати
- Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах.
- Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків).
- Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).
Скільки виплачують українкам у 2023 році
Соціальні виплати цього року дещо підвищилися. Так, держдопомога при народженні дитини наразі становить 41 280 грн. Але повну суму виплачують не одразу.
Спочатку батькам надходить перша виплата, розмір якої становить 10 320 грн. Далі рівними частинами впродовж трьох років щомісяця держава перераховує по 860 грн.
Кому з українців не продовжили соцвиплати й що робити
Громадяни повинні особисто звернутися до відповідних служб для підтвердження права на грошову допомогу. Автоматично не подовжили такі виплати:
- малозабезпеченим сім'ям та одиноким матерям, які отримують виплати на дітей;
- особам, які отримували тимчасову допомогу по досягненню загального пенсійного віку, але не отримали права на пенсію.
Раніше ми розповідали, як українцям зареєструвати новонароджених дітей за кордоном. Більше про інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.