Щоби вийти на пенсію українцям потрібно мати достатню кількість страхового стажу. Сплатити добровільні страхові внески на загальнообов’язкове пенсійне страхування можна онлайн.
Про це йдеться в матеріалі Соціальної платформи.
Зазначається, внести кошти для збільшення страхового стажу або зарплати, яка враховуватиметься при майбутньому обчисленні пенсії, можна як за себе, так і за іншу людину.
Як збільшити страховий стаж онлайн?
Це можна зробити на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Для цього потрібно:
- авторизуватися на порталі, скориставшись кваліфікованим електронним підписом;
- у правій частині екрану обрати пункт "Добровільна сплата страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування" (Договір приєднання);
- внести дані про особу, на користь будуть сплачені внески (прізвище, ім’я, по батькові, податковий номер, серію та номер паспорта, дату народження);
- перевірити друковану форму договору;
- погодитись на оброблення та відправку персональних даних, підписати договір та автоматично перейти на інтерфейс сплати внеску.
Як українцям підтвердити страховий стаж
Часто буває так, що у трудовій книжці відсутні точні записи про періоди роботи. На щастя, підтвердити необхідні дані можна у реєстрі застрахованих осіб (після 1998 року), а також довідки, виписки з наказів, відомості про заробітну плату, що містять дані про періоди роботи.
Якщо ці документи відсутні, а отримати їх неможливо, бо підприємство на якому ви працювали, вже ліквідували. Тоді підтвердити стаж вам допоможуть двоє свідків, які нададуть необхідні показання. Вони мають знати заявника під час спільної з ним роботи на одному підприємстві й мати відповідні документи, які підтвердять роботу заявника. Зі свідками потрібно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду.
Подвійний страховий стаж
Після змін у статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення", подвійний страховий стаж можуть отримати пенсіонери, які працювали в таких закладах:
- протичумних та лепрозорних закладах охорони здоров’я;
- психіатричних закладах охорони здоров’я;
- відділеннях та установах, де лікуються особи, заражені вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) або хворі на СНІД;
- інфекційних установах реанімаційних відділень закладів охорони здоров’я.
- Якщо людина працювала в одному з таких закладів, то стаж дійсно буде обчислюватися у подвійному розмірі.
Раніше ми пояснювали, як страховий стаж отримати безробітним. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.