В 2023-му році Українська держава витратила на оборону близько одного трильйона гривень. Ці кошти були використані в тому числі і для виплат військовослужбовцям.
Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.
Скільки було витрачено коштів на оборону та безпеку?
Згідно із даними Міністерства фінансів України стає відомо, що з початку 2023-го року держава витратила на сектор безпеки та оборони 969,2 мільярди гривень. Це свідчить про те, що безпека та оборона є головним пріоритетом для української влади.
Зокрема, в липні цього року видатки бюджету на сектор безпеки та оборони становили 150,2 мільярди гривень, що є одним із найбільших показників цього року. Великі витрати на оборону в минулому місяці пов'язані з тим, що за липень 2023-го року виплати військовослужбовцям зросли до 77 мільярдів гривень.
Куди спрямовувались кошти із бюджету?
За даними Міністерства фінансів України велика частина коштів із держбюджету була направлена на:
- придбання озброєння, боєприпасів, військової техніки, засобів індивідуального захисту, паливно-мастильних матеріалів, а також продукції харчування для військовослужбовців
- медичне забезпечення
- виплати заробітних плат військовим Збройних сил України, Національної гвардії України та поліцейським
- витрати, які спрямовані на забезпечення відповідних органів та формувань
Крім цього, в Міністерстві фінансів України нагадали про те, що окрім підтримки військових ЗСУ кожен громадянин країни також може придбати військові облігації. Придбання таких облігацій допоможе українцям збільшити свої заощадження.
Які пільги можуть отримати військові в 2023-му році?
Українcькі військовослужбовці на даний момент мають право на отримання деяких пільг від держави, а саме:
- Кредитні пільги (в такому випадку військовослужбовці звільняються від сплати відсотків, проте, це не стосується кредитних коштів)
- Податкові пільги (військовослужбовці звільняються від сплати деяких податків)
- Безкоштовний проїзд (військові під час воєнного стану мають право безкоштовно користуватись будь-яким повітряним, наземним чи водним транспортом, за виключенням таксі)
- Збереження місця роботи (згідно із законом, військовий може зберегти своє місце роботи на час воєнного стану та повернутись після закінчення служби)
- Пільги на освіту (діти діючих військовослужбовців можуть безкоштовно навчатись в закладах дошкільної та загальношкільної освіти; діти військових, які загинули, боронячи Україну мають право навчатись безкоштовно у вищих та професійно-технічних закладах освіти).
Право на отримання таких пільг мають лише діючі військовослужбовці. Для ветеранів АТО/ООС діють інші пільги.
Відзначимо, раніше ми писали про те, що військові можуть безкоштовно отримати протез. Також ми повідомляли про новий реєстр для призовників.